Türk Kahvesi'nde davul sesleri işitildi!

Türk Kahvesi etkinlikleri önceki gün Bohemes de Thrace ve Aksak Anatolia'nın konserleri ile başladı Türk Kahvesi etkinlikleri önceki gün Bohemes de Thrace ve Aksak Anatolia'nın konserleri ile başladı

Fransa'da devam eden Türkiye Mevsimi çerçevesinde, başkent Paris'in ünlü Jardin des Tuileries bahçesinde düzenlenen Le Cafe Turc (Türk Kahvehanesi) etkinlikleri önceki gün başladı. Geleneksel ve modern Türk sanatı ve kültürünün tanıtılacağı etkinlikler, 8 Ağustos'a kadar sürecek. Etkinliklerin ilk gününde, Kudsi Ergüner'in 20 müzisyenle kurduğu Bohemes de Thrace grubu, Doğu ve Balkan havaları ile izleyicileri coşturdu. Ergüner'in grubundan sonra, müzik çalışmalarını Paris'te sürdüren Aksak Anatolia grubu sahne aldı.

LOUVRE'A NAZIR TÜRKÜLER

Doğan Ertener'in solistliğini yaptığı grup, Türkiye'nin farklı yörelerinden seslendirdiği türkülerle, izleyenlere müzik ziyafeti çekti. Mimar Han Tümertekin'in tasarımını yaptığı, eski İstanbul kahvehanelerinden esinlenerek bahçeye inşa edilen ahşap yapı, etkinliklere yaklaşık üç hafta boyunca ev sahipliği yapacak. Etkinlikler çerçevesinde Okay Temiz, Selim Sesler, Nezih Üzel, Birol Topaloğlu, Önder Focan konserlerinin yanı sıra dansöz Nesrin Topkapı Parislilere oryantal dans kursları verecek. Ziya Azazi ise Paris halkına açık dans atölyeleri düzenleyecek.
BİZE ULAŞIN