Maskeli tacizci mahallenin kuaförü çıktı

Kadıköy'de evine girdiği 24 yaşındaki E.P.'yi, sprey sıkıp taciz eden maskeli saldırgan yakalandı. Tacizcinin, mahallenin kuaförü ve E.P.'nin kardeşinin sevgilisi olduğu ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy'deki Fikirtepe Mahallesi Mandıra Caddesi Erenler Sokak'ta, geçtiğimiz pazar günü saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, 24 yaşındaki E.P.'nin evine gelen kar maskeli bir kişi, anahtarla kapıyı açıp içeri girdi. Saldırgan, yüzüne bayıltıcı sprey sıktığı E.P.'yi elle taciz etmeye başladı. Bu sırada E.P. bağırıp yardım istedi. Genç kızı şiddet kullanarak susturmaya çalışan, başaramayınca da panikleyen tacizci birinci kattaki evin penceresinden atlayarak kaçmak istedi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Asayiş Büro'ya bağlı ekipler, bölgede yaptıkları araştırma sonucunda zanlıyı kar maskesi ve spreyiyle birlikte yakaladı.

BALDIZA TACİZ!

Polisler, tacizcinin maskesini çıkarınca ortaya tanıdık bir yüz çıktı. Saldırgan, aynı mahallede erkek kuaförlüğü yapan Mehmet A.E.'den başkası değildi. Üstelik, taciz ettiği E.P.'nin 19 yaşındaki kız kardeşinin erkek arkadaşıydı. Polis merkezine götürülerek sorgulanan Mehmet A.E.'nin, sevgilisinin ev anahtarını gizlice kopyalattığı ortaya çıktı. Taciz zanlısı kuaförün, sevgilisinin Yozgat'a gitmesini ve E.P.'nin evde yalnız kalmasını fırsat bilerek harekete geçtiği de anlaşıldı. Baldızı sayılabilecek E.P.'yi taciz ettiği yönündeki suçlamayı reddeden Mehmet A.E., E.P.'yi korkutmak amacıyla eve girdiğini ancak bağırması üzerine paniğe kapılıp, olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığını anlattı. Olaydan sonra ifadesinin alınması için polis merkezine götürülen E.P.'ye sağlık kontrolü yapıldı. Genç kızın vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi olduğu belirlendi.

'BAĞIRINCA VURDU'
İfadesinde, içeri giren maskeli kişinin sprey sıkarak kendisini bayıltmak istediğini belirten E.P.'nin, "Vücuduma dokunarak taciz etmeye çalıştı. Direnince yüzüme sprey sıktı . Bunun üzerine bağırarak komşulardan yardım istedim. O da beni susturmak için vurmaya başladı. Ben bağırmaya devam edince kaçtı" dediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan zanlı çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN