MOBESE kameralarından ilginç görüntüler

Sivas'ın değişik noktalarına yerleştirilen MOBESE kameralara ilginç görüntüler takılıyor. Arabanın çarpması sonucu 2 metre havalanıp yere düşen dalgın yaya, polis-suçlu kovalamacası ve 'şişede durduğu gibi durmuyor'un ispatı alkollü kişilerin tuhaf davranışları bunlardan bazıları.

İlde 66 kritik noktasına yerleştirilen MOBESE kameralar, suç işlenmesinin önlenmesi ve suçluların yakalanması konusunda polisin elini güçlendiriyor. 2008 Ekim ayında hizmete giren kameralara takılan görüntüler sayesinde bugüne kadar çok sayıda olay aydınlatıldı. MOBESE kameralarına son olarak yine dikkat çeken görüntüler takıldı. 4 Eylül Stadı önünde dalgın bir yayanın yolun karşısına geçmeye çalışırken hızla gelen araba tarafından çarpılması kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 2 metre havalanan bayan, aracın sol kenarına düştü. Çevreden koşan vatandaşlar yaralı bayanı yerden kaldırdı. 112 Acil Servis ekipleri olay yerine çağrıldı. İlk müdahaleyi olay yerinde yapan sağlık ekipleri, yaralı bayana boyunluk taktı. Daha sonra sedyeye alınan bayan, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bayanın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Kameralara ufak çaplı kazalar da takıldı. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu anısına düzenlenen Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Yarışması'nda bir sporcunun bisikletiyle seyir halindeyken düşme anı kameralarca kaydedildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

MOBESE kameralarına izleyenleri tebessüm ettiren görüntüler de takılıyor. Halfelik Kavşağı'nda arızalan arabanın tersten çekilme görüntüsü, şaşkınlık oluşturdu. Gece geç saatlerde sokak ortasında ilginç hareketler yapan sarhoşlar da görenleri güldürüyor. Daha önce yoldan geçen polis aracındaki memurlara defalarca selam verirken kameraya takılan aynı kişi, bu sefer sokak köpeğini severken görüntülendi. Başka bir alkollü kişi ise hayvanseverleri çileden çıkaran bir harekette bulunuyor. Sokak ortasında geçen köpek yavrusunu önce seven kişiler, daha sonra köpeği tekmeliyor. Ayrıca 'alkol şişede durduğu gibi durmuyor'un ispatı alkollü kişilerin düştükleri hallerde ilgi çekiyor. Yerden içki şişelerini ve poşetini toplamaya çalışan kişinin düştüğü durum ve düğün konvoyunun önünü kesen vatandaşın durumu bunlara birkaç örnek. Şehrin değişik noktalarında meydana gelen suçlu - polis kovalamacaları ve şahısların kendi aralarındaki kavgalar da kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bu arada MOBESE kameralarına yakalanmamak için bazı şahısların aldığı ilginç önlemler de dikkat çekiyor. Kimlik tespitinin yapılmaması için battaniye altına girerek dolaşan kişiler, polis takibinden kurtulamıyor.

BİZE ULAŞIN