Havuz keyfi acı bitti

İzmir'in Dikili ilçesinde havuz keyfi yapan iki kuzen boğularak can verdi.

Yüzme bilmedikleri öğrenilen iki kuzenin bir hafta önce de sünnet düğünü yaptıkları öğrenildi.

Olay, dün akşam Bademler köyündeki bir yazlık sitenin bahçesinde meydana geldi. Özgiller Dalan İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Emin Anıl Koru (9), annesi Hatice Koru'yla birlikte tatil için sitenin güvenlikçisi olan eniştesi Muzaffer Gönen ve teyzesi Yeşim Gönen'in yanlarına gitti.

Koru, bu yıl ilköğretime başlayacak kuzeni Kaan Gönen (7) ile birlikte serinlemek için havuza girdi. Yüzme bilmeyen kuzenler, Koru'nun ablası Eda Koru'nun eşliğinde bir süre havuzda eğlendi. Daha sonra parka gitmek isteyen kuzenler Eda Koru'nun yanlarından ayrılmasının ardından tekrar havuza girdi.

Sitenin kahyası olan Muzaffer Gönen de, oğlu Kaan ve yeğeni Emin Anıl Koru'nun cesetlerini havuzda buldu. Talihsiz kuzenlerin boğularak öldüğü belirlenirken, kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verildi. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Karşıyaka İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Fatih Camii'nde öğle namazını müteakıben cenaze namazı kılındı. Namaza, çocuklarını kaybetmenin acısını yaşayan Hüsnü Koru ve Muzaffer Gönen ile akrabaları katıldı. Oğlunu kaybeden Hüsnü Koru, "Annesi ile birlikte Dikili'ye gitmişlerdi.

Havuza girmişler sonra da parka gitmek için izin istemişler ama tekrar havuza girmişler" diye konuştu. Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen acılı babalardan taksici Hüsnü Koru'nun iki, Muzaffer Gönen'in de tek çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Acılı babalar, çocuklarına son görevlerini en ön safta durarak yan yana yerine getirdi.

Gönen ve Koru, gözyaşlarının sel olduğu cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazelerin evlerin önünden geçirilişi sırasında anneler Yeşim Gönen ve Hatice Koru'nun cenaze aracının önüne atlayıp ağlaması yürekleri dağladı. Çocuklardan Emin Anıl Koru'nun geçen hafta sünnet olduğu öğrenilirken daha önce sünnet olan Kaan Gönen ile birlikte aynı yerde eğlence düzenlendiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN