Şöhret üfürükten tayyare!

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, "Şöhret benim için üfürükten tayyare!" dedi ve ekledi...

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği konseri öncesi, Nur Aydın'ın sunduğu 'Afiş' programına konuk oldu.

Aydın'ın sorularını yanıtlayan Aksu, 1990'da albüm yaptığı Aşkın Nur Yengi hakkında da ilginç bir itiraf da bulundu. İşte Aksu'nun açıklamaları... 'Düş Bahçeleri' adlı albümümü, bestesini yaptığım şarkıları bir de kendi sesimden dinlemek isteyenler için yaptım. Daha ziyade dinleyicilere olan vefamdan dolayı da denebilir... Yoksa hiçbirinde gözüm kalmamıştır. Çok hit şarkılar da olmuştur. Benden daha büyük kitlelere de ulaşmıştır...

Benim gerçekten bir şarkımı verdiğim zaman hiç gözüm kalmaz. Hatta verme aşamasında da sonsuz mücadele ederim, "İlla bu şarkıyı sen oku, bu şarkıyı sen oku" diye... Ben hangi birini okuyayım, bin sene yaşamam lazım!

SEZEN AKSU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

TABANLA TAVAN ARASINDAYIM
İnsanın hem tavan hem de taban yaptığı zamanlar vardır. İkisinin arasında gidip geliyoruz, her zaman en yüksek noktada olmak mümkün değil... Şarkı yazarken bazen hiç aklıma gelmeyen sözler yazıyorum. Hep söylüyorum; bizim içimizde hiç bilmediğimiz bir gizli bilgi var. Hani katiplik yapıyorum gibi bir şey. Sanki birisi söylüyor, ben yazıyorum gibi... Beni şarkı söylediğim için daha fazla insan tanıyor ama bu beni diğerlerinden ne kadar ayırabilir ki? Hiç... Bu renkli dünya benim için üfürükten tayyare gibi bir şey... Bir gün bu şöhret meselesi hallolursa çok sevineceğim. Herkes bir iş yapıyor, bu da bizimki.

KİMSENİN ÜSTÜNLÜĞÜ YOK

Dolduruşa gelip de kendini özel ve ayrı hissetmek, insanı çok gülünç bir duruma düşürür. Allah korusun yani! Çünkü kimsenin kimseden bir ayrıcalığı, bir üstünlüğü yok. Sadece işini iyi yapanlarla, yapmayanlar diye bir ayrım yapabiliriz, ama o kadar! Bu konuda da 'Roman' diye bir şarkı yazdım. Sözleri şöyle: İnsanı insandan ayıranı kayıranı/ Sen ıslah et aşka yasak buyuranı/ Hak, ya hak/ Tepeden bakanını, zulüm yapanını/ Ruhunu çula çaputa hak diye satanını/ Yak, mevlam yak!

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN