Etiler'de kumar operasyonu

Beşiktaş Etiler'de bir villada kumar oynatıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince düzenlenen baskında gözaltına alınan 27 kişiden Mehmet Ali Erbil ve Mustafa Topaloğlu'nun da aralarında bulunduğu 25'i serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri Etiler Tamburi Ali Efendi Sokak'ta bulunan bir villada kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Akşam saatlerinde villaya baskın düzenleyen polis aralarında Mehmet Ali Erbil, Mustafa Topaloğlu ve Gökhan Güney'in de bulunduğu çok sayıda kişiyi kumar oynarken yakaladı.

Gazino tarzında hazırlanan villada kumar oynandığını belirleyen polis, çalışanlarla birlikte toplam 27 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan diğer zanlılarla birlikte Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Mehmet Ali Erbil, Mustafa Topaloğlu ve Gökhan Güney, basın mensuplarını karşılarında görünce polisle tartıştı. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Erbil, Topaloğlu ve Güney sinirli bir şekilde içeriye girdi. Kumar oynadığı ve oynattığı öne sürülen şahıslar hakkında Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılacağı öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Alınan bilgiye göre, baskında gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen 2'si kadın 27 kişiden 25'i ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

''Kumar oynattıkları'' gerekçesiyle gözaltında tutulan 2 kişi ise yarın adliyeye sevk edilecek.

Mustafa Topaloğlu, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğünden ayrıldığı sırada görüntü alan gazetecilere yaptığı açıklamada, kumar oynamadığını ifade ederek, ''Ben haram olan hiçbir şeyi yapmam. Arkadaşlarla bahçede oturmuş sohbet ediyorduk. Polisler geldi. Oyun oynayan arkadaşlar vardı, okey oynayan da kağıt oynayan da vardı. Onlar kendi aralarında eğleniyordu'' diye konuştu.

Çıkışta oldukça neşeli olduğu görülen Mehmet Ali Erbil de kumar oynamadığını söyledi.

BİZE ULAŞIN