Kazada ölen genç kız 4 kişiye hayat verdi

Kazada ağır yaralanıp, hastanede beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki Begüm Kitaplıoğlu'nun organları 4 kişiye nakledildi

ANKARA'DAN komşuları ile birlikte geldiği Ordu'da 4 gün önce trafik kazası geçiren ve dün beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki genç kızın organları 4 kişiye hayat verdi. Ordu'nun Ulubey ilçesi Akpınar köyü mevkisinde 4 gün önce meydana gelen kazada alkollü olduğu belirlenen minibüs sürücüsü karşı şeride geçti ve Seyfettin Altınordu yönetimindeki araca çarptı. Kazada, Seyfettin ve Ömür Altınordu hayatını kaybederken, Begüm Kitaplıoğlu ağır yaralandı.

'YAYLAYA ÇIKACAKTI'
Hastanede yaşam savaşı veren Begüm Kitaplıoğlu'nun dün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Kitaplıoğlu ailesi kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Ankara'dan gelen askeri helikopterle alınan kalp GATA'ya götürülürken, karaciğer ve bir böbrek Erzurum'a, diğer böbrek ise Samsun'daki hastalara hayat vermek için gönderildi. Niğde Üniversitesi Halıcılık ve Dokumacılık Bölümü mezunu olan Begüm Kitaplıoğlu bir halı firmasında desinatör olarak çalışıyordu. Begüm'ün desenlerini çizdiği halılar, firmanın 2009 katalogunda yer alıyordu. Genç kızın annesi Melike ve babası Bülent Kitaplıoğlu olaydan sonra ilaçlarla ayakta tutuluyor. Begüm Kitaplıoğlu'nun dayısı Mustafa Aksu, yeğeninin Ordu'ya yıllardır gelmek istediğini söyleyerek, "Araçta bulunan aile ile Ankara'dan komşulardı. Karadeniz'in yaylalarını merak ediyordu. İnek sağmak istiyordu. Kaza günü Çambaşı yaylasına çıkıp gezmiş, inek sağmış. Çok mutlu olmuştu" dedi.

BİZE ULAŞIN