Sahte kimlik hazırlayıp yaşını bir yıl büyütmüş

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun evinde sahte bir kimlik bulundu. Cem'in sahte kimlikle yurtdışına kaçtığı sanılıyor

ETİLER'DEKİ bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem Garipoğlu'nun kendisini 1 yaş büyük gösterdiği sahte bir kimliğinin olduğu ortaya çıktı. 17 yaşındaki Cem'in Bahçeşehir Şelale Villaları'ndaki evinde Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada, Cem G. adına düzenlenmiş A-11/822622 seri no'lu bir nüfus cüzdanı da bulundu. 20 Ekim 1991 doğumlu Cem Garipoğlu'nun doğum tarihini 29 Ocak 1990 olarak gösteren nüfus cüzdanı, inceleme için kriminal laboratuvara gönderildi.

OPTİK CİHAZLARLA...
İncelemenin ardından hazırlanan 5 Mart 2009 tarihli ekspertiz raporunda, optik cihazlarla yapılan incelemede, nüfus cüzdanının renkli fotokopi ya da bilgisayar yazıcısı yardımıyla hazırlandığı, bu nedenle de sahte olduğu sonucuna varıldığı ifade edildi.

'Birden fazla kişi olduğu ortada'
Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Adli Tıp'ta hazırlanan raporda kesin bilgiler olmamasını eleştirdi. Baba Karabulut, "4 aydır sonuca ulaşamadılar. Bu cinayeti birden fazla kişinin işlediği ortada" dedi.

BİZE ULAŞIN