Yol kavgası değil cinayet

Üniversite öğrencisi Hakan Eron'un yol verme tartışması yüzünden değil, planlanarak öldürüldüğü iddia ediliyor. Tetiği çeken Sami Ayçiçek hakkında müebbet isteniyor

İstanbul Maltepe Üniversitesi öğrencisi Hakan Eron (20), 11 Nisan'da trafikte yol verme yüzünden tartıştığı Mustafa Ayçiçek ve kardeşleri tarafından dövülmüş, ardından göğsünden vurulup öldürülmüştü. Tetiği çeken Sami Ayçiçek tutuklanırken, ağabeyleri İsmail ve Mustafa Ayçiçek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. İddianamede, Sami Ayçiçek hakkında "kasten adam öldürmek" ten müebbet hapis istenirken, İsmail ve Mustafa Ayçiçek hakkında "yardım" suçundan 15 yıla kadar hapis talep edildi. Ayçiçek'in tartışmanın ardından Eron'u işyerine kadar takip ettiği ve burada Sami Ayçiçek'in işyerinden silahını alıp Eron'a ateş ettiği kaydedilen iddianamede, Eron'un takip edildiğini bildiğini ve arkadaşı Ali Can Çelik ile komşusu Kerem G.'ye haber verdiği kaydedildi. Bu arada B.A. isimli kişi tarafından yazılan ve cinayeti kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'ın "imamı" olarak tanınan eski müritlerinden Kerem G.'nin azmettirdiğinin anlatıldığı bir ihbar mektubu savcılığa ulaştı. Eron'un manevi ağabey olarak gördüğü komşusu Kerem G.'nin "maddi çıkar" yüzünden Eron'a yakın olduğunun anlatıldığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

'İNTİKAM YEMİNİ ETTİ'
"Kerem G. Hakan Eron'dan intikam almaya yemin etmişti. Ama hissettirmedi. Olaydan birkaç gün önce Sami Ayçiçek ile Kerem G. uzun süre konuşmuş. Mustafa Ayçiçek'in, Eron'u taciz ederek işyerine çektiğini ve vurduklarını düşünüyorum." İhbarı mahkeme değerlendirecek.

BİZE ULAŞIN