9 saat sonra bulundular

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde arazilerine gitmek üzere bindikleri sepetli motosiklet yaklaşık 12 metrelik uçurumdan düşen anne ve oğlu, olaydan 9 saat sonra fark edilip kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Turgutlu'nun Yeni Mahallesi'nde oturan Anne Türciye Sarı (52), eşinin bulunduğu Ayvacık Köyündeki tarım arazisine gitmek için oğlu Mustafa Sarı'nın (32) kullandığı 45 TZ 918 plakalı sepetli motosikletle, dün saat 14.00 civarında yola çıktı.

Motosiklet, Çatalköprü Köyü ile Yukarı Bozkır Köyü arasındaki Bayram Pınarı mevkinde sürücünün virajı alamaması sonucu 12 metrelik uçurumdan düştü. Yaralanan ve düştükleri yerden çıkamayan Türciye ve Mustafa Sarı, bağırarak yardım isteye başladı. Anne ve oğlunun sesini, yoldan geçen bir vatandaş, saat 23.00 sıralarında duyarak yetkililere haber verdi.

Yaralı Türciye ve Mustafa Sarı, sağlık görevlilerinin olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından, düştükleri uçurumdan AKS 110 (Arama, Kurtarma, Sağlık) ekipleri ile jandarma ve köylülerin yardımıyla, halatlarla yaklaşık 2 saatte çıkarıldı.

Turgutlu Devlet Hastanesine götürülen anne Türciye ve oğlu Mustafa Sarı, daha sonra Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edildi. Anne ve oğlunun hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN