Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu bölgelerimizde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgelerde kuzeybatı, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç ve batı kesimler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya parçalı bulutlu geçecek. Hava sıcaklığının bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığının bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz parçalı bulutlu geçecek. Hava sıcaklığının bölgenin batısı (Antalya, Isparta, Burdur) ile K.Maraş çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) ile Elazığ, Bingöl, Muş, Van ve Bitlis çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş ve Van'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BİZE ULAŞIN