Katliam zarftan çıktı

6 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan Haşim Yükselen ve oğullarının, jandarmanın "Açmayın" diye verdiği zarfı açıp akıl hastanesine sevk edileceklerini öğrenince katliamı planladığı öne sürüldü

Elazığ'ın Baskin ilçesine bağlı Karaali köyünde, geçen salı günü 6 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan Haşim Yükselen ve oğullarının, katliama nasıl karar verdikleriyle ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Köylüler tarafından olaydan bir gün önce 'silahla geziyorlar' gerekçesiyle savcılığa şikâyet edilen Haşim Yükselen ve büyük oğlu Metin Yükselen Baskil'e yine silahla gitti. Baba oğul kılıfındaki pompalı tüfekle şehir merkezinde gezerken görüntülendi. Baba ve oğlu, daha sonra köydeki evlerine döndü. Baskil Savcılığı babaya iletilmek üzere hazırladığı resmi evrakı jandarmaya iletti. Akşam saatlerinde köye giden jandarma ekibi, kapalı zarf içindeki evrakı Haşim Yükselen'e verdi ve "Bu savcılıktan gönderildi. Açmayın. Yarın (21 Temmuz Salı) sabah birlikte Elazığ'a gideceğiz, hazır olun" diyerek evden ayrıldı. Zarfı alan Haşim Yükselen eve girdi, bu arada katliam şüphelilerinden küçük oğul N. Yükselen zarfı açtı.

'MÜLKÜMÜZE EL KOYACAKLAR'
Haşim Yükselen, savcının Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ndeki doktora yazdığı "Haşim Yükselen'in ruh sağlığının yerinde olup olmadığı tespit edilsin" yazısıyla karşılaştı. Yükselen bunun üzerine "Akrabalar bize komplo kurmuş, deli diye akıl hastanesine yatıracaklar, öldürüp mülklerimize el koyacaklar. Onlar bizi öldürmeden biz onları öldüreceğiz" dedi. 3 şüpheli sabah gelecek jandarmadan 2 saat önce, 06:00'da evden çıkarak katliam yaptı.

BİZE ULAŞIN