Dünyanın yeni 7 harikasından biri: Petra

F1'in patronu Bernie Ecclestone'un 21 yaşındaki kızı Petra dünyanın en genç moda patronu olmasına rağmen 'mütevazı' yaşam biçimiyle dikkat çekiyor

Uzun, sarı saçlı bir deniz kızı. Henüz 21 yaşında ve boyu 1.73 metre. Sabah kahvaltısını Londra'da, öğlen yemeğini Paris'te yiyor. Milyar dolarlık bir servetin varisi. Bu kadar mı? Bir giyim markasının dünyadaki en genç patroniçesi. Hayvan hakları savunucusu. Bağlı olduğu bir ailesi ve erkek arkadaşı var. İçki, sigara, gece hayatı yok. Kulağa masal gibi gelen bu öykünün prensesi Petra Ecclestone. Formula 1'in (F1) ünlü patronu Bernie Ecclestone'un ünsüz kızı.

EVDEN İŞE, İŞTEN EVE
İngilizbasınına en çok konu olan ailelerden Ecclestonelar'ın uygunsuz bir fotoğrafını çekebilmek için peşinden koştuğu tek bir isim var: Petra! Baba Bernie Ecclestone, İngiltere'nin en zengin 24'üncü kişisi. Anne Hırvat güzeli Slavica Ecclestone, 1.88 metre boyundaki eski Armani mankeni. Renkli bir ailesi olan Petra'nın papparaziye malzeme vereceği falan yok. "Evden işe işten eve" yaşam süren Petra; şatafatlı hayatından annesinden aldığı 123 santimlik bacaklarıyla değil, babasından aldığı çalışkanlığıyla sıyrılmış. 13 yaşına kadar her ailenin bir jeti olduğunu sanan Petra, gerçeği öğrenince biraz utanmış. "Şımarık zengin kızı" imajından kurtulan Petra, servet yemeyi değil; kazanmayı seviyor.

'PARİS'TEN FARKLIYIM'
"Moda benim tutkumdu. Babam da beni pek çok modacıyla tanıştırdı" diyen Petra Ecclestone, soyadını son kez moda dünyasına adımı atmak için kullanmış. Formula 1'den ilham alarak FORM isimli erkek giyim markasını yaratan Petra, dünyanın en genç moda patroniçesi. Petra, genç yaşına rağmen ayakları yere basan cümleler kuruyor: "Hayatta önemli olan dengeyi sağlamak. İşimde en üst noktaya ulaşmak istiyorum. Aynı zamanda işten eve gitmek için de sabırsızlanıyorum." Yaşam şekliyle rakibesi Paris Hilton'dan farklılaşan Petra'nın bu karşılaştırmaya cevabı iğneleyici: "Paris Hilton, marka ismi yaratabilmiş biri. Ama biz farklıyız. Ben nadiren dışarı çıkıyorum. Beraber aile kurmayı düşündüğüm düzenli bir erkek arkadaşım, çok özel bir yaşantım var." Londra'da erkek arkadaşı ve 4 köpeğiyle yaşayan Petra'nın gece hayatı yok: "Niye kendimi gece kulüplerine atayım? Alkole karşı değilim ama tadını sevmiyorum. İçmeden de iyi zaman geçirebiliyorum. " Erkekler Petra'ya, o 51 yaşındaki Hırvat annesi Salvica'ya hayran: "Annemin girdiği odayı aydınlatan bir aurası var, muhteşem güzellikte bir kadın." Petra bu mutevazı sözleri ederken biri ona gerçeği söylemeli. Babası Bernie Ecclestone ona boşuna bu ismi vermemiş: Ürdün'deki Petra antik kenti, dünyanın yeni 7 harikasından biri.

BİZE ULAŞIN