Düğün yolunda kaza: 6 ölü

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 6 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Şahin Kapaklıkaya yönetimindeki RZG-635 Belçika plakalı minibüs, Eskişehir-Ankara karayolunun 56. kilometresindeki Kaymaz beldesi kavşağında, Sadık Demirdağ'ın kullandığı 06 GKL 56 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı.

Kazada, sürücüler ile Gülsüm Kabasakal, Oğuzhan Kabasakal, Güllü Akköprü ve Sena Yıldırım olay yerinde yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan 4 kişiden 3'ü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, biri de Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Şahin Kapaklıkaya'nın, Sivrihisar'ın Sığırcık köyündeki bir yakınının düğününe katılmak için yola çıktığı öğrenildi.

Olay yerine gelip inceleme yapan ve görevlilerden bilgi alan Sivrihisar Kaymakamı Murat Uz, Eskişehir-Ankara karayolundaki trafiğin kaza nedeniyle kontrollü olarak sağlandığını belirtti.

Uz, Cumhuriyet Savcısının incelemesini tamlamasının ardından yolun yeniden ulaşıma açılacağını söyledi.

6 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZADA YARALANAN 4 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde meydana gelen ve 6 kişinin öldüğü trafik kazasında yaralanan 4 kişinin kimlikleri belirlendi.

Şahin Kapaklıkaya yönetimindeki RZG-635 Belçika plakalı minibüsün, Eskişehir-Ankara karayolunun 56. kilometresindeki Kaymaz beldesi kavşağında, Sadık Demirdağ'ın kullandığı 06 GKL 56 plakalı hafif ticari araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada, Mehmet Emin Kapaklıkaya, Hediye Yıldırım, Seval Ildız ve Beşir Bahşin Ildız ağır yaralandı.

Yaralılar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ve Devlet Hastanesine kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN