Haliç Köprüsü'nde trafik çilesi

Depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılan Haliç Köprüsü'nde haftanın ilk iş günü trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Karayolları 17. Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan deprem güçlendirme ve derz yenileme çalışmaları Haliç Köprüsü'nde devam ediyor. Yaklaşık 1 ay sürecek çalışmalar kapsamında 25 Temmuz 27 Ağustos tarihleri arasında Haliç Köprüsü'nün her iki yönde birer şerit araç trafiğine kapatılacak.

* CANLI YOL DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

Haftanın ilk iş gününde yetkililerin uyarılarına rağmen yeni köprüyü kullanan araç sürücüleri trafikte yoğunluk yaşanmasına neden oldu. İşlerine gitmek üzere sabahın erken saatlerinde yola çıktıklarını belirten vatandaşlar, saatlerce beklemek zorunda kaldıkları trafikte isyan etti. Bu arada trafikteki yoğunluğun ilerleyen saatlerde daha da yoğunlaşması bekleniyor.

Öte yandan yetkililer, vatandaşları uyararak Haliç Köprüleri'nde ortadaki (eski) köprüleri kullanılmasını, Sütlüce, Halıcıoğlu Ayvansaray ve Eyüp istikametinden gelip gidecek ve köprüleri kullanacak sürücülerin alternatif güzergahları tercih etmelerini, Okmeydanı TEM Bağlantı Yolu ile Vatan Caddesi ayrımı TEM Bağlantı Yollarını kullanmalarını isteyerek, işaret ve işaretçilere dikkat etmeleri uyarısında bulunmuştu.
BİZE ULAŞIN