Hande Yener'e protesto

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Madenli Belediyespor Kulübü yararına düzenlenen ve Rafet El Roman ile Yusuf Güney'in sahne aldığı gecenin finalinde konser vermesi beklenen Hande Yener, organizasyon şirketinin anlaştığı paranın bir bölümünü nakit vermemesi nedeniyle sahneye çıkmadı.

Hatay Amatör Küme'de mücadele veren İskenderun Madenli Belediyesi Spor Kulübü yararına düzenlenen gecenin sunuculuğunu manken Nilay Dorsa ile Vj Bülent yaptı. Gecede sahne alan sanatçı Rafet El Roman, söylediği şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Özellikle genç kızların yoğun ilgi gösterdiği konserde, Rafet El Roman yaklaşık bir saat sahnede kaldı. İskenderun'un 41 dereceyi bulan bunaltıcı sıcağına rağmen alanı dolduran binlerce kişi, konser boyunca Rafet El Roman'ın şarkılarına eşlik etti. Pop müzik sanatçısı Yusuf Güney'le Rafet El Roman'ın düet yaptıkları şarkı ise büyük beğeni topladı.

Spor kulübü yararına futbol toplarının satışa sunulduğu gecenin finalinde Hande Yener'in sahne alması beklendi. Haftalar öncesinden billboard ve afişlerle konser vereceği duyurulan Hande Yener'in ilerleyen zamana rağmen sahneye çıkmaması tepkilere neden oldu.

Konser alanındakilerin protesto etmeleri sonucu gecenin sunuculuğunu yapan manken Nilay Dorsa, Hande Yener'in gecikmesinin anlamsız olduğunu, burada bulunan binlerce kişiyi bekletmeye hakkın olmadığını, bir yetkilinin çıkıp açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Madenli Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, sahneye çıkarak bir konuşma yaptı. Hande Yener ile anlaşmayı yapan organizasyon şirketinin anlaşılan 37 bin TL'nin bir bölümünü nakit verdiklerini kalan 19 bin TL'nin bankaya yatırılacağını fakat hafta sonu olması nedeniyle bunu yapamadıklarını belirterek, "Ben Hande Yener hanımla bizzat görüşerek Belediye Başkanı olarak kalan rakamı pazartesi günü vereceğimizi söyledim, kefil oldum ama Hande Hanım parayı almadan sahneye çıkmayacağını söyledi. Tüm halkımdan özür dilerim" dedi.

Belediye Başkanı Güven'in açıklamasının ardından binlerce kişi para alamadığı için konsere çıkmayan Hande Yener'i yuhalayıp konser alanını terk etti.

BİZE ULAŞIN