SBS yerleştirme sonuçları açıklandı

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerinin merakla beklediği fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine ilişkin 1. yerleştirme sonuçları açıklandı. Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları'na (OYP) göre yapılan 1. yerleştirme sonuçları için adaylar, yerleştirildikleri okulu Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek. Yerleştirme sonuçları ve ek yerleştirme ile ilgili süreç şu şekilde olacak:
Bir okula yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, okul kayıtlarını 27 Temmuz ile 5 Ağustos 2009 tarihleri arasında yapabilecek.
Okula yerleşmeyen adaylar ise, 6 Ağustos'ta boş kontenjanların ilan edilmesi ile birlikte 7- 11 Ağustos tarihleri arasında 2. yerleştirme için başvuru yapabilecek.
İkinci yerleştirme sonuçları 15 Ağustos'ta ilan edilecek. Başarılı olan öğrenciler kayıtlarını 17-22 Ağustos tarihleri arasında yapacak. 23 Ağustos'ta da 2. yerleştirmeden kalan boş kontenjanlar açıklanacak.
"Tercihte yükselme" için 24-26 Ağustos tarihleri arasında alınacak başvurular ve sonuçlarının 1 Eylül'de açıklanması planlanıyor.
Tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları da 1-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

BİZE ULAŞIN