Serinlemek isterken boğuldular

Kocaeli, Şanlıurfa ve Aydın'da serinlemek isteyen beş kişi boğularak can verdi.

Kandıra'nın Babalı Köyü sahilinde serinlemek için denize giren Doğukan Çengel, bir süre sonra denizde kayboldu. Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerine haber verilmesinin ardından yapılan aramalarda Çengel'in (18) cesedi denizden çıkarıldı.

Cebeci Köyü sahilinde de denize giren Halil İbrahim Akbaba (15) bir süre sonra dalgalara kapılarak kayboldu.

Akbaba'nın cesedi denizden çıkartılarak Kefken Sağlık Ocağına kaldırıldı.

ŞANLIURFA'DA SERİNLEMEK İÇİN SUYA GİREN İKİ KİŞİ BOĞULDU

Şanlıurfa'nın Viranşehir ve Birecik ilçelerinde, serinlemek için suya giren iki kişi boğuldu.

İlk olay, Viranşehir'in Sulutepe Köyü yakınlarında yaşandı. Şanlıurfa'dan ilçeye asansör tamiratı için giden Mehmet Yıldız (19) ile Mehmet Nizam (18) adlı iki arkadaş, işlerini bitirdikten sonra Sulutepe Köyü yakınlarındaki gölete girerek serinlemek istedi. Burada yüzmeye başlayan Mehmet Yıldız, bir süre sonra balçığa saplanarak göletin dibine battı. Arkadaşının yardım çağrısı üzerine bölgeye gelen jandarmalar tarafından göletten çıkarılan Yıldız'ın cesedi, otopsi için Viranşehir Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

İkinci boğulma olayı ise Birecik Baraj Göleti'nde yaşandı. Dün ailesiyle birlikte Keskince Köyü'ne pikniğe giden Abidin Kiriş (19), sıcaktan bunalıp serinlemek için Birecik Baraj Göleti'ne girdi. Yüzmeye başlayan genç, bir süre sonra ailesinin gözü önünde çırpınmaya başlayarak gölette kayboldu.

Kiriş'in bulunması için yapılan çalışmalar sonuç vermeyince güvenlik güçlerinden yardım istendi. Çağrı üzerine ilçeye giden Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki sualtı polislerinin de geç saate kadar yaptığı çalışmalar sonuçsuz kaldı. Bu sabah yeniden başlatılan aramalarda ulaşılan Kiriş'in cansız bedeni, otopsi için Birecik Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

SERİNLEMEK İÇİN SULAMA GÖLETİNE GİREN ŞAHIS BOĞULDU

Aydın Merkez Umurlu Beldesi'ne bağlı Aşağıyakacık Köyü'nde serinlemek için gölete giren bir kişi boğuldu. Uzun uğraşlar sonucu 25 yaşındaki M.A.nın cesedi dalgıçlar tarafından göletin yaklaşık 7 metre derinliğinde bulundu.

Olay dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Aşırı sıcaklar nedeniyle serinlemek için Aşağıyakacık Köyü yakınlarındaki Kavakalan Mevkii'ndeki gölete giren M.A. arkadaşları ile birlikte yaklaşık 7 metre erinliğindeki gölete dalış yaptı. Bir daha sudan çıkmayan M.A.'nın boğulduğunu fark eden yakınları durumu jandarmaya haber vererek yardım istedi. Dalgıçlar tarafından şahsın cesedi göletten çıkarıldı.

BİZE ULAŞIN