'Biz ünlüyüz, bizde kimsenin parası kalmaz'

Özcan Deniz'in cipini haczeden şirketin genel müdürü Bektaş, ağabey Ercan Deniz'in, "Biz halka mal olmuş insanlarız, kimsenin parası bizde kalmaz" dediğini söyledi

Şarkıcı Özcan Deniz, cumartesi akşamı konser verdiği Esenkent Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu'nda haciz şoku yaşadı. Haciz memurları Deniz'in konserine gelerek, BMW X6 marka cipine el koydu. Haczin, şarkıcının yedi kardeşinden biri olan ağabeyi Ercan Deniz ile annesi Kadriye Deniz üstüne kayıtlı Özgün Tour şirketinin, 600 bin liralık akaryakıt borcu nedeniyle yapıldığı bildirildi. Olayın geçmişi kasım 2008'e dayanıyor. Özgün Tour şirketi, Halkalı Renk Petrol'le bir sözleşme yaptı. Anlaşmaya göre Özgün Tour'a ait yaklaşık 30 servis otobüsü ile 150 otomobil bu istasyonundan akaryakıt alacak, ödene ay sonunda yapılacaktı. Ancak Özgün Tour taşımasını üstlendiği bazı firmalardan parasını alamayıp maddi zorluk içine girince, Mart 2009'a ait ilk 100 bin TL'lik çeki ödeyemedi. Ardından diğer çekler de ödenmedi ve bu süreç içinde şirketin yeri ve adresi de değişti. Bunun üzerine Renk Petrol şirketin hizmet sunduğu İstanbul Üniversitesi'nden alacaklarına "temdit" koydurdu. Ayrıca Honda marka bir otomobili ve Ercan Deniz'in evinin bütün eşyalarını haczettirdi. Ancak bütün bu işlemlerle alacağının 80 bin TL'lik bölümünü tahsil edebilen şirketin, daha 600 bin TL alacağı bulunuyor.

ÖZCAN DENİZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'HALKA MAL OLMUŞ İNSANLARIZ'
Renk Petrol Genel Müdürü Ferdi Bektaş, "Başta araştırdık, şirket sağlam gözüktü. Hatta tedirgin olduğumuzu Ercan Deniz'e söylediğimizde; 'Biz halka mal olmuş insanlarız, kimsenin parası bizde kalmaz. Merak etmeyin' karşılığını verdi" diye konuştu. Bektaş, Özgün Tour'un taşeron olarak çalıştırdığı şoför ve otomobillerin de parasını vermediğini ve piyasaya yaklaşık 2,5 milyon TL borcu olduğunu kaydetti. Özcan Deniz'in yaptığı "Ercan Deniz ve Özgün Tour'un benimle alakası yok" açıklamasına rağmen şarkıcıya da dava açtıklarını söyleyen Bektaş, alacakları için şimdi şirket adına kayıtlı 20 aracın peşine düştüklerini söyledi. Özcan Deniz'in ofisinden yapılan açıklamada ise, "Özcan Bey'in otomobiline haciz gelmedi ve şu anda kendisinde. Sanatçımız konserlerine, ağabeyinin sahibi olduğu şirketin araçlarıyla gidiyor" denildi. 2 yıl önce Antalya'da temeli attılan 32 villa işinde de başarısız olan Ercan Deniz, "Kriz bizi fena vurdu. Temelleri attık, kriz bitince inşaata devam edeceğiz" demişti.

BİZE ULAŞIN