İlhan Erşahin'le "Kahvaltıda Caz" keyfi

Sakıp Sabancı Müzesi Emirgan Atlı Köşk'de gerçekleşen Kahvaltıda Caz, İlhan Erşahin İstanbul Sessions ile 2. konserini gerçekleştirdi.

19 Temmuz tarihinde Kerem Görsev Quartet ile başlayan Kahvaltıda Caz, 26 Temmuz Pazar günü İlhan Erşahin İstanbul Sessions ile devam etti. İlhan Erşahin'in etkileyici enerjisi etrafında toplanan Alp Ersönmez (bas), İzzet Kızıl (perküsyon) ve Turgut Alp Bekoğlu (davul) yaklaşık 3 saat süren bir performans sergiledi.

Saat 11'de Bülent Denli' nin arşivinden seçtiği parçalarla başlayan müzikle birlikte, kahvaltı bittikten sonra minderlere uzanan dinleyiciler keyifli bir pazar gününe başladılar.. 12'de sahneye çıkan İlhan Erşahin ve İstanbul Sessions, Erik Truffaz ile birlikte kaydedilen yeni çıkacak albümden, Wax Poetic ve Wonderland albümünden parçaları dinleyicilerle paylaştı. Parça arası geçişlerde doğaçlama yaparak boşluklara izin vermeyen sanatçılar, yağmura rağmen yerinden kıpırdamayan izleyicilere gerçek bir sahne şovu sergiledi. Güneşin çıkmasıyla birlikte giderek ısınan ritimler, 15 dakikalık aradan sonra daha yumuşak bir şekilde geri döndü. Sahnedeki bütünlük, caz severlerin enerjisi ile birleşince uzayan konser 15.00'da geride mutlu bir kalabalık bırakarak sona erdi.

Kahvaltıda Caz şimdi, 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Önder Focan Quartet'a hazırlanıyor. Blue Note'dan çıkan "Beneath the Stars" ile bu firmadan çıkan ilk Türk sanatçısı ünvanını alan Öncer Focan, albümde Bill Stewart ve Sam Yahel ile birlikte çalmıştı. Klasik türk sanat müziği ve bilinen pop parçalarını caza uyarlamalarıyla tanınan Önder Focan'ın dengeli ve ölçülü tonlarıyla, trombette Şenova Ülker ve dönemin en iyi genç müzisyenleri; davulda Derin Bayhan ve kontrbasta Kağan Yıldız ile birlikte gerçekleşecek performans merakla bekleniyor. Kahvaltıda Caz konserleri ile caz müziği mekân kalıplarından bağımsız, müzikseverlerin kendilerini en rahat hissedebileceği bir atmosferde sunan Hakan Erdogan Prodüksiyon, ağustos ayı boyunca her Pazar Sakıp Sabancı Müzesi, Emirgan Atlı Köşk'te...

BİZE ULAŞIN