Mezarına Ereğli toprağı gidecek

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yine çarpıcı açıklamalar yaptı. Daha önce Michael Jackson'un Ereğli'yi görmek istediğini ve göremeden gittiğini söyleyen Posbıyık, ilçeye bağlı 17 köyden toprak aldığını ve bu toprakları Michael Jackson'un mezarına serpeceğini söyledi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Michael Jackson ile Türkiye'deki önemli bir ajansın aracılığıyla 2008 yılında Paris'te görüştüğünü ve 2009 yılında programı yoğun olması nedeniyle 2010 yılında yapılacak Uluslararası Sevgi Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'ne katılma sözü aldığını ileri sürmüştü.

Atatürk Kültür Merkezi'nde bir çiftin nikahını kıyan Posbıyık, nikahın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Michael Jackson'un kendisine Karadeniz Ereğli ilçesine gelme sözü verdiğini hatırlatan Posbıyık, ilçeye bağlı 17 köyden toprak topladığını söyledi. Toprakları Jackson'un mezarına serpeceğini belirten Posbıyık, şöyle konuştu:

"Jackson, Karadeniz Ereğli'yi göremeden gitti. Öbür tarafa eksik gitti ona üzülüyoruz. Herkesin Kdz.Ereğli'yi görmesini ve eksikliğini gidermesini istiyoruz. Bu durum benim içime sinmiyor. Michael'ın bu eksikliğini bir nebzede olsa gidermesi için Ereğli'nin 17 köyünden toprak topladım ve bu toprakları kavanozlara koydum. Yakın bir zamanda Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum. Bu toprakları Michael Jackson'un mezarına serpeceğim."
BİZE ULAŞIN