Mucize kurtuluş!

Ordu Valisi Ali Kaban, Perşembe ilçesinde iki hafta önce şiddetli yağışlar sonucunda meydana gelen heyelanda çöken evden kurtarılan 102 yaşındaki Ali Durmuşoğlu'nu ziyaret etti.

Vali Kaban, Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevine yerleştirilen Durmuşoğlu'nu ziyaret ederek, ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Yaşanan felaketin ardından üzücü olayların da meydana geldiğini söyleyen Vali Kaban, Durmuşoğlu'nun çöken evden kurtarıldığını ancak aynı evde 2 kişinin hayatını kaybettiğini anımsattı. Durmuşoğlu'nun tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade eden Kaban, şöyle konuştu:

''Perşembe ilçesinde meydana gelen heyelanda hepinizin bildiği gibi 2 vatandaşımızı kaybettik. İki genç vatandaşımızın hayatını kaybettiği evde bulunan 102 yaşındaki bu dedemizi Allah bize bağışladı. Sonuçta bu dedemiz de bizlere emanet ve elimizden geleni yapacağız. Hastanedeki tedavisinin ardından kendisini buraya yerleştirdik ve her türlü sorunuyla yakından ilgileniyoruz.''

Ali Durmuşoğlu ise Vali Kaban'a burnundaki yaraların kendisine acı verdiğini, başka şikayeti olmadığını söyledi. Bunun üzerine, Vali Kaban, Durmuşoğlu'na gerekli tedavinin yapılacağını kaydetti.

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Boğazcık köyü Omar Mahallesi'nde 15 Temmuzda şiddetli yağışlar sonucu oluşan heyelanda Ali Durmuşoğlu'na ait ev çökmüş, Durmuşoğlu kurtarılmış, gelini Fatma Durmuşoğlu ve oğlu Kadir Durmuşoğlu ölmüştü.
BİZE ULAŞIN