New York'ta rock ayini

Türk müzik yapımcısı Ahmet Ertegün'ün de kurucuları arasında yer aldığı Rock & Roll Şöhretler Evi'nin 25'inci yılı, 29 ve 30 Ekim akşamı New York Madison Square Garden'da yapılacak 'yıldızlar geçidi' ile kutlanacak

Rock & Roll dünyasının 'şöhretler evi' olarak bilinen ve kuruluşuna iki yıl önce yitirdiğimiz Atlantic Records yapım şirketi kurucusu, Türk müzik adamı Ahmet Ertegün'ün emeğinin geçtiği Rock'n'Roll Hall of Fame'in 25 yıllık geçmişi, ABD'nin New York kentinde 29 ve 30 Ekim'de verilecek bir konser zirvesiyle taçlanacak. Dünyaca tanınmış müzik yayını Rolling Stone dergisinin verdiği habere göre, aralarında Bruce Springsteen ve E Street Band ile, U2, Paul Simon, Metallica, Eric Clapton, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Crosby, Stills, Nash ve Arkadaşları'nın yanı sıra, Simon and Garfunkel'ın da bulunduğu birçok grup ve sanatçı, Madison Square Garden binasında art arda sahneye çıkacak. Bu kapsamda Crosby, Stills ve Nash ile arkadaşları grubunun Metallica ile aynı sahneyi paylaşması beklenirken, Aretha Franklin ve Stevie Wonder'ın da Paul Shaffer ve CBS TV özel orkestrası eşliğinde ortak şarkı söyleyebilecekleri tahminleri yapılıyor.

ÖZEL DVD SETİ DE HAZIRLANIYOR
Etkinliğe imzasını atan Rolling Stone dergisi kurucusu ve editörü Jann S.Werner, "Hayatta bir defa yaşanacak türdeki bu tür konserlerin sanatçılar ve müziklerini kutlama amacı taşıdığı" mesajını veriyor. Werner aynı zamanda iki gecelik rock fırtınasının da üst düzey yönetimini devralmış. Konser programı uyarınca, Bruce Springsteen ve E Street Grubu ile, Simon & Garfunkel, Crosby, Stills, Nash ve Arkadaşları, Paul Simon ve Stevie Wonder 29 Ekim'de, Eric Clapton, Aretha Franklin, Metallica ve U2 ise ertesi gece hayranlarının karşısında olacak. Konserlerden elde edilecek gelir, Rock & Roll Hall Of Fame Vakfı ve Müzesi yararına aktarılacak. Rolling Stone Editörü Wenner, "25 yıl önce, başını efsanevi Atlantic Records kurucusu Ahmet Ertegün'ün çektiği bir grup bu vakfı kurmuş ve bugünkü nesli şekillendiren ve tarif eden sanatçılar ile müziklerini tanıtıp, emeklerini kutlamak üzere yola çıkmıştı" diye konuşuyor. Biletleri 3 Ağustos'tan itibaren satılacak olan iki gecelik konser organizasyonu aynı zamanda eylül ayında bir DVD seti haline de dönüştürülecek.

BİZE ULAŞIN