Kızlardan dava oğullardan destek

Halis Toprak'ın iki oğlu, babaları hakkında kız kardeşleri adına 'vasi tayini' davası açan avukat Burhan Apaydın'ı 'manevi tazminat' istemiyle mahkemeye verdi

Çarşamba 30.07.2009
Güncelleme: Perşembe 30.07.2009
ABONE OL
Kızlarının 'vasi' tayini istediği işadamı Halis Toprak'a iki oğlundan destek geldi. Toprak'ın 17 yaşındaki Nazlıcan Tagizade ile evlenmesinin ardından ilk eşi Ayşe Toprak'tan olan 7 kızı önce 'evliliğin iptali' için dava açmıştı. Kız kardeşler Aysel Duruk, Aynur Toprak, Şükran Toprak, Ayfer Toprak, Ayşe Zengin Toprak, Sevgi Toprak Tunga ve Mine Toprak, daha sonra ise vasi tayini için kolları sıvadı. 7 kızkardeş adına her iki davayı da açan avukat Burhan Apaydın'a Toprak'ın iki oğlu, 'manevi tazminat' davası açarak karşılık verdi.

"BABAMIZIN AKIL SAĞLIĞI YERİNDE"
Ayşe Toprak'tan olan Ahmet ve Mehmet Toprak, 'vasi tayini' için açılan dava dilekçesinde babaları hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu savundu. İki kardeşin yaptığı açıklamada, Toprak Holdingin Halis Toprak ile birlikte hissedarları olarak, avukat Burhan Apaydın'ın Sarıyer Adliyesi'ne verdiği dilekçenin ''hayretle'' medyadan öğrenildiği kaydedildi. Açıklamada, ''Halis Toprak'ın özel hayatı nedeniyle ailemiz zor bir dönemden geçmektedir. Sayın Apaydın'ın bu zor dönemi Toprak Grubu'nun TMSF ile ilişkilerine bağlaması ve yakışıksız ifadeler kullanması, 85 yaşındaki bir avukat için tam bir talihsizliktir. Bu sebeplerle avukat Burhan Apaydın hakkında 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açıyoruz'' ifadelerine yer verildi. Avukat Burhan Apaydın ise "Ben yazdıklarımın arkasındayım"
dedi.