Göletteki çifte cinayetin zanlısı evde yakalandı

Lüleburgaz'da Özlem Işık ve Ümit Öztürk'ü öldürdüğü ileri sürülen Serkan D. Gaziantep'te, kayınvalidesinin evine yapılan operasyonda yakalanıp gözaltına alındı

Cuma 31.07.2009
Güncelleme: Cuma 31.07.2009
ABONE OL
Kırklareli' nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan Tatarköy Göleti yakınlarında 17 Temmuz'da Özlem Işık'ın (18) yüzü yakılarak, sevgilisi olduğu ileri sürülen Ümit Öztürk'ün de (22) başı kesilerek öldürülmüştü. Vahşi cinayetleri araştıran polis, şüpheli olarak belirlenen Serkan D.'nin Gaziantep'e geldiğini haber aldı. Polisler, şüphelinin kayınvalidesinin Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki evinde olduğunu belirledi. Eve düzenlenen operasyonda Serkan D. gözaltına alınırken, yapılan aramada zanlıya ait olduğu belirtilen bir valizde, kamp çadırı ile öldürülenlere ait pantolon, spor ayakkabı ve cep telefonu bulundu. Gözaltına alınan şüpheli, polisin iddiasına göre suçunu itiraf etti ve olayda kullandığı tabancayı Tatarköy Göleti'ne attığını söyledi.

'ALACAK YÜZÜNDEN' DEDİ
Cinayeti alacak-verecek anlaşmazlığı nedeniyle işlediğini öne süren Serkan D.'nin, cinayetten sonra 3 gün bölgeye yakın dağlık bir alanda gizlendiği, daha sonra kayınvalidesinin yanında kalmak için şehirlerarası otobüsle Gaziantep'e geldiği öğrenildi. Şüpheli, cinayet tatbikatı yaptırılmak üzere Kırklareli'ne gönderilecek. Polis ekipleri cinayetten kısa bir süre sonra olayla ilgili aralarında genç kızın ağabeyi ve eski sevgilisinin de bulunduğu 4 kişiyi gözaltına almış, şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.