Sinemalarda bu hafta

Cuma 31.07.2009 08:42
Güncelleme: Cuma 31.07.2009 08:55
ABONE OL
FRANKLYN
Yönetmen: Gerald McMorrow
Oyuncular: Ryan Philippe, Eva Green, Sam Riley, Bernard Hill
Tür: Fantastik, dram
Şans verilmeyi hak eden bir ilk film... Son yılların moda teması, alakasız insanların bir olay sonucu yaşamlarının kesişmesinden yola çıkan film, beklenmedik manevralar yaparak ilginç bir yöne kayıyor. Eva Green'in başrolde oynadığı yapım, bilim kurgu ya da fantastik sinemaseverlere hitap edecek.

HİSTERİ
Yönetmen: Tom Shankland
Senaryo: Tom Shankland
Oyuncular: Eva Birthistle, Stephen Campbell Moore, Jeremy Sheffield
Tür: Korku, gerilim
Gençler isyankâr olur anladık ama ya çocuklar... Onlar isyan edince olay kâbusa dönüşüyormuş. En azından Histeri'nin tahayyülü bu. Chucky'i özleyenlere diyecek bir şeyimiz yok ama bebelerin kana susamış bu hali pek de insanın içini açmıyor, bizden söylemesi...

KONTES

Yönetmen: Julie Delpy
Senaryo: Julie Delpy Oyuncular: Julie Delpy, William Hurt, Daniel Brühl, Anamaria Marinca
Tür: Dram, gerilim
Film, tarihin ilk seri cinayetler işleyen katili unvanlı Macar kontesi Bathory'yi anlatıyor. 600'e yakın genç kızın ölümüne neden olan Kontes'imiz meğer kandırıldığı için bunlar olmuş.

DÜNYANIN SONUNDAKİ KITA
Yönetmen: Jean Lemire
Tür: Belgesel
Küresel ısınma karşısında penguenler ne yapıyor? Sedna IV adlı gemiyle Antarktika'ya giden bir grup bilim insanı, el değmemiş noktalardaki yaşamların sevimliliğini anlatırken, gezegenimizin geleceğiyle ilgili de S.O.S veriyor.

METRODAN KAÇIŞ
Yönetmen: Tony Scott Oyuncular: Denzel Washington, John Travolta, Luis Guzman, John Turturro
Tür: Gerilim, dram, suç
Top Gun'
ı hayatımıza sokup havalarda uçan Tony Scott, şimdi yerin altına iniyor. New York'ta bir metro kaçıran soyguncu çetesi ile hareket amirliğinde çalışan memur üzerinden rehine krizinin anlatıldığı, aksiyonu bol bir suç filmi.

KÜÇÜK DENİZ KIZI PONYO
Yönetmen: Hayao Miyazaki
Senaryo: Hayao Miyazaki, Melissa Mathison
Tür: Animasyon
Miyazaki adına ister aşina olun ister olmayın, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Animasyonun 'emekçi kralı' Miyazaki, insan olmaya çalışan bir balığı ele alıyor.