"Ses düzenini keserim"

Tunceli'de bu yıl 9.'su düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nin son gününde konser veren sanatçı Zerrin Özer ile organizasyon şirketi arasında konser süresi konusunda gerginlik yaşadı. Konserin sonlarına doğru, bir organizasyon yetkilisinin, "Söyleyin bitirsin, ses düzenini keserim" sözlerini duyan Zerrin Özer, bu tutuma tepki gösterdi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 03.08.2009 14:31 ABONE OL
Festivalin son gününde sahne alan sanatçı Zerrin Özer'in konserine binlerce kişi katıldı. Sahne almasının ardından Tunceliler tarafından yoğun ilgi gören Zerrin Özer, Munzur vadisi üzerinde yapılacak barajlara dikkat çekerek barajların yapılmaması ve doğanın korunmasını istedi.

Özer, "Yetkililere sesleniyorum, nasıl ki insanlar yaşıyorsa, doğadaki bitkilerin ve diğer canlıların, kurdun, kuşun böceğin, herkesin yaşamaya hakkı var. Bırakın Munzur özgür aksın, doğayı yok etmeyelim" dedi.

Konser öncesi Tunceli Belediye Başkanı ile Munzur vadisini gezen Zerrin Özer, vadiyi çok beğendiğini, Başbakan ve yetkilere seslenerek Munzur vadisi üzerinde yapılması düşünülen barajların durdurulmasını istedi.

Konuşmasının ardından şarkılarını seslendiren Özer, Tuncelilere müzik ziyafeti yaşattı. Konserin sonlarına doğru, bir organizasyon yetkilisinin, "Söyleyin bitirsin, ses düzenini keserim" sözlerini duyan Zerrin Özer, duruma tepki göstererek, sinirlendi. Bir süre sahnede kalarak organizasyon şirketini eleştiren Zerrin Özer daha sonra sahneyi terk etti. Özer'in sahneyi terk etmesinin adından seyirciler, organizasyon şirketini protesto ederek sahneye pet şişe ve cisimler fırlattılar.

Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve sunucu Cemal Taş'ın araya girerek yatıştırmaya çalıştığı konserde, seyirciler arasında kısa süren kavgalar yaşandı. Daha sonra yaklaşık 2 saat süre sahnede kalan Türk pop müziğinin güçlü sesi Zerrin Özer, jüri üyesi olduğu TRT'de yayınlanan 'Sen Türkülerini Söyle' adlı programda yarışmacı olan Tuncelili sanatçı Murat Erdoğan ile düet yaptı. Festival Belediye Başkanı Edibe Şahin'in konuşmasıyla son sona erdi.