Yaşamına bıraktığı yerden başlıyor

İstanbul'da dershaneye giderken kırmızıda geçen bir otobüsün çarptığı ve yüzde 1 şans verilen Ayşe Gezer, mucizeyi gerçekleştirip taburcu oldu. Genç kız, ÖSS hazırlıklarına tekrar başlayacak

Salı 04.08.2009
Son Güncelleme: Salı 04.08.2009
ABONE OL
İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde başına cam düşerek ağır yaralanan Ece Turhan'ın yaşam mücadelesini kazanıp komadan çıkmasının ardından, benzer bir kaderi paylaşan Ayşe Gezer de yaşama tutundu. Üniversite hazırlık kursuna giderken özel halk otobüsünün çarptığı Ayşe Gezer, 5 aylık yaşam mücadelesini kazandı. Gezer iki haftadır evinde tekrar yürüyeceği günü bekliyor. Üniversite sınavlarına hazırlanan 24 yaşındaki Gezer'e 15 Şubat tarihinde Fatih Haseki'de yolcu otobüsü çarptı. Kırmızı ışıkta geçen özel halk otobüsünün ağır yaraladığı Ayşe Gezer, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Başından ağır darbe alan ve ciğerleri hasar gören genç kıza doktorlar yüzde 1 yaşama şansı veriyordu. Ancak genç kız bir mucizeyi gerçekleştirdi ve 5 aylık yoğun tedavinin ardından gözlerini açıp taburcu oldu.

İLK SORUSU ÖSS OLDU
Aylarca başından ayrılmayan ablası Melek ve babası Mehmet Gezer ile birlikte hastaneden çıkan genç kız, yeniden hayata döndüğü için mutlu olduğunu söyledi. Kendisine geldiğinde ilk sorusunun üniversite sınavları olduğunu ve kaldığı yerden hazırlanmaya devam edeceğini belirten Gezer, doktorlarına da teşekkür ederek "Hepsini çok seviyorum. Bana burada çok iyi baktılar"dedi. Kazayı kısmen hatırladığını belirten genç kız, "Işık yeşil yanıyordu, geçtim. O an, duran otobüsü sollayan başka bir otobüsle karşılaştım. Gerisini hatırlayamıyorum" diye konuştu. İki haftadır evinde olan genç kız şimdi fizik tedavi sonrası yürüyebileceği günü sabırsızlıkla bekliyor.