Kumsalda yıldırım çarpan genç öldü

Yıldırım çarpması sonucu yaralanan 18 yaşındaki Selçuk Güzel'in ailesi, fırtına uyarısı yapmayan plaj yönetimini suçladı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 05.08.2009 ABONE OL
Balıkesir'de iki buçuk ay önce denize giren 18 yaşındaki genç plajda yıldırım çarpması sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç, bitkisel hayatta verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Selçuk Güzel mayıs ayının sonlarında Edremit Belediye Plajı'na gitti. 4 arkadaş doyasıya güneşli ve güzel havanın tadını çıkarmaya başladı. Ancak bir süre sonra hava aniden karardı. Fırtınayla birlikte şimşekler çaktı. Bu sırada arkadaşlarıyla birlikte sığınacak yer arayan Güzel'e yıldırım isabet etti ve olduğu yere yığılıp, kaldı. Arkadaşları hemen 112 acil servisi aradı. Fırtına hâlâ geçmemişti. Yaklaşık 15 dakika sonra fırtına bittiğinde ambulans olay yerine geldi. Selçuk Güzel hemen Edremit Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahaleden sonra Güzel, Balıkesir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Güzel, nefes almakta güçlük çekince, gırtlağında delik açıldı. Aylarca yaşam mücadelesi verdi. Selçuk Güzel'in annesi Saliha Güzel, hastanede bir an olsun yanından ayrılmadığı oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Plaj yönetimini suçlayan acılı anne, "Neden uyarıda bulunmadılar? En küçük çöp için devamlı anons yapılıyor, neden bu denli fırtınada uyarıcı anons yapılmadı? Çocuğum ilk hava kararmasıyla birlikte kaçabilirdi" dedi.

'POLİS OLACAKTI'
10 Haziran'da oğlunun hastanede 18 yaşına bastığını anlatan baba Recep Güzel, "Selçuk, Polis Akademisi'ni kazanıp polis olacaktı. En büyük hayaliydi" dedi. Talihsiz gencin cenazesi Trabzon'un Hayrat ilçesine bağlı Balaban beldesine bağlı Hamzalı köyünde toprağa verildi. Yakınları, Selçuk'un bu köye daha önce hiç gitmediğini, ancak bu yıl ailesi ile birlikte köye gezmeye gitmeyi planladıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU