Go-kartta korkunç kaza

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde faaliyet gösteren bir go-kart pistinde saçları motor miline dolanan kız çocuğu yaralandı.

Cuma 07.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 07.08.2009 18:58
ABONE OL
Alınan bilgiye göre, Acıpayam'da yeni yapılan pazar yerinin en üst katında bulunan go-kart pistine giden Ayça Güney (12), iddiaya göre kask takmadan araca bindi. Küçük kızın saçları, aracın motor miline dolandı. Görevliler ve ailesi, küçük kızın çığlık atmaya başlaması üzerine olayı fark etti.

Bulunan bir makasla saçları kesilen kız çocuğu, başından ve kulağından yaralandı. Acıpayam Devlet Hastanesine kaldırılan çocuğun tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan yaptığı açıklamada, kazada yaralanan küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Şevkan, ''Go-kart işletmesinin iki, üç günlük sözleşme süresi var. Süreleri dolunca faaliyetlerini durduracaklar'' dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MİNİK İREM DE ÖLÜMDEN DÖNMÜŞTÜ

Go-Kart tutkunu 9 yaşındaki İrem Güneş de 10 Ağustos 2008 tarihinde ölümden dönmüştü. Saçları go-kart motoruna takılan ve kafa derisi yüzülen minik yarışçı, çevreden yetişenler tarafından mutlak bir ölümden kurtarılmıştı. Hastaneye kaldırılan minik yarışçı, 13 saat süren zorlu bir operasyonla sağlığına kavuşturulmuştu.