En fazla Remix'lenen şarkı bir Türk'ün

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 08.08.2009 19:07 ABONE OL
Evrim Tüzün, söz ve müziği kendisine ait olan "Hemen Hemen" adlı şarkı ile The Most Remixed Song of The World - Trance World 2009 - Dünyanın en fazla Remix'lenen sarkisi ödülünü aldı.

Evrim Tüzün'e ilgi yalnızca Türkiye'de değil tüm dünyada. "Hemen Hemen" adlı şarkısı tüm dünyadan (İtalya, ABD, Japonya, Fransa, Turkiye, İngiltere, Ispanya.... ) DJ'ler tarafından yapılmış 200'den fazla remix'i yapılınca sanatçı ödüle layık görüldü.

Evrim Tüzün ödül töreninde yaptığı konuşmada "...Hemen Hemen - The Most Remixed Song of The World " Dünyanin en fazla Remix'lenen sarkisi " ödülü benim icin cok anlamli, bu odulu ailem , sevdiklerim, bana bu odulu layik goren hayranlarim ve tum dunyadan remix'leriyle bu odulu almamda katkisi olan muzisyenler, sarkicilar ve DJ'ler icin aliyorum. Bu odulun her bir zerresi aşk / sevgi ile yapildi, o yuzden sunu soylemem gerekli ki 'Ben sevgimi paylasmaktan korkmuyorum... Sevgimi paylasmaktan korkmuyorum... sizlerle...' " dedi.

EVRİM'İN ÇEŞİTLİ ÜLKELERDEN HAYRANLARI...

İsmini Hemen Hemen adlı parçasından alan http://hemenhemen.net/ sitesinde, bu parçanın 200'den fazla düzenleme ve remiksini dinlemek mümkün. Sayfanın başlığı "The Most Remixed Song of The World - Şimdiye dek en çok remikslenen parça". Sayfada, müziğin sevmek ve paylaşmak demek olduğu, bunun için ise egoların bir kenara konması gerektiği, çok sayıda DJ ve aranjörün bunu başararak bu projeye katkıda bulundukları belirtilerek, pop, trance, rock, chill, house, electro gibi farklı tarzlardaki remikslerin birbirleriyle rekabet etmedikleri, bir bütünün parçası oldukları vurgulanıyor.

BUGÜN NELER OLDU