40 TL'ye yerli Woodstock!

Dört gün boyu iki ayrı sahnede 49 ismin konser vereceği Foça Rock Tatili başlıyor. Etkinlik, bilet fiyatının benzerlerine göre ekonomik olmasıyla öne çıkıyor

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 09.08.2009 ABONE OL
Son dört yıl boyunca Balıkesir'in Zeytinli beldesinde düzenlenen rock tatili, katılımcı sayısı ve zengin sahne programıyla dikkat çekmişti.
Poem Organizasyon'un düzenlediği rock tatili, bu yıl Foça'ya taşınıyor.
13-16 Ağustos tarihleri arasındaki festival, Foça merkeze çok yakın bir yarımada olan ve festival için gerekli büyüklüğe sahip, denizi mavi bayraklı İngiliz Burnu'nda gerçekleşecek. Doğal yapısı bir tür doğal anfi tiyatro şeklinde olan yarımadanın ortasına sahneler ve aktivite stantları kurulurken, ortadaki toprak alanın yukarılarına doğru da 20 bin kişilik kapasiteye sahip bir kamp alanı yer alacak. Katılımcıların denize girip güneşlenebileceği, müziğin keyfini sürebileceği, yarımadaya yakın tarihi yerleri görme imkânı bulabileceği rock tatilinin tek gün için 15 ve dört gün kamp yapmak için 40 TL olan bilet fiyatları da son derece uygun görünüyor.
Zeytinli'de dört yıl boyunca 200 bin kişinin katıldığı ve 700 sanatçının sahne aldığı festival, bu zenginliği Zeytinli'deki gibi Foça'ya taşımaya çalışıyor.
Foça Rock Tatili'nde dört gün boyunca iki ayrı sahnede, aralarında Teoman, Pentagram, Duman, Mor ve Ötesi, Yasemin Mori, Yüksek Sadakat ve Ogün Şanlısoy gibi grup ve isimlerin de bulunduğu 49 imza sahne alacak. Festivalde canlı performansların yanı sıra Murat Beşer, Çağlan Tekin, Mete Sohtaoğlu ve Murat Meriç gibi, farklı türleri çalan gündemdeki DJ'ler de setleri başında olacak.

ANA SAHNE
13 Ağustos: Metoboy, Black Tooth, Çilekeş, Epica, Pentagram, Lordi 14 Ağustos: Kül, Gren, Öztürk, Karapaks, Ogün Sanlısoy, Duman 15 Ağustos: Marsis, Dinar Bandosu, Baba Zula, Yasemin Mori, Kurban, Mor ve Ötesi 16 Ağustos: Kolpa, Magic, Tibet Ağırtan, Yüksek Sadakat, Moğollar, Teoman

MYSPACE SAHNESİ
13 Ağustos: Endip, Lyra Vals, Düşüm Ayna, Unlesh, Soulitary, Kırkaltı 14 Ağustos: Control+Z, Pick Up, Rol, Softa, Parti, Haydut 15 Ağustos: Sınır, The Ayılar, Teneke Trampet, Gulyabani, Cin Seddi, Cenkhan Alkaya, Anemi 16 Ağustos: Bazuka, Osmanlı Tütün Rejisi, Oyunbozan, Demir Sert, Paranoya, Erdem Yener.

ULAŞIM
Foça Rock Tatili'ne arabayla gitmek isterseniz İzmir-Çanakkale karayolunun 39. kilometresinden Eski Foça'ya döndükten sonra, 26 kilometrelik yolu izleyerek Eski Foça'ya, 46'ncı kilometresinden Yeni Foça'ya döndükten sonra 14 kilometrelik yolu izleyerek de Yeni Foça'ya ulaşabiliyorsunuz. Otobüsle İzmir'e gelenler için ise otobüs garından, sabah saatlerinden 21.15'e kadar, her yarım saatte bir otobüsler kalkacak.

BUGÜN NELER OLDU