Bahadır'a kendi bestesiyle veda

Kalbine yenik düşen, Kurtalan Ekspres'in gitaristi Bahadır Akkuzu'yu çok sayıda sanatçı dostu ve sevenleri, besteleriyle uğurladı

Pazar 09.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 08.08.2009
ABONE OL
Barış Manço'nun yol arkadaşlarından Kurtalan Ekspres grubu gitaristi Bahadır Akkuzu, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Dün öğlen İstanbul Ataköy 5'inci Kısım Camisi'nde kılınan cenaze töreninde, eşi Leyla Akkuzu, oğlu Sonat, babası Mustafa Akkuzu, kardeşi Cihangir Akkuzu, Kurtalan Ekspres'in üyelerinden Ahmet Güvenç, Eser Taşkıran, ile Anadolu Rock'a gönül veren Ersen ve Dadaşlar, Garo Mafyan, Nuri Alço, Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço gibi isimler hazır bulundu. Bahadır Akkuzu'nun çok büyük bir kayıp olduğunu ve bunun üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren besteci Garo Mafyan, "Bir parmak gidince el neyse, Bahadır da Türk Müziği için öyle bir kayıp" dedi. Kurtalan Ekspres üyesi ve Bahadır Akkuzu'nun yakın arkadaşı Ahmet Güvenç de, "Geriye bir ben kaldım. Söyleyeceklerimi söylemeye devam edeceğim. Sonra gençler devam edecek. 35 yıllık dostumu, dünyayı beraber gezdiğim, beraber belaları defettiğimiz kardeşimi kaybettim" diye konuştu.

LALE MANÇO YETİŞEMEDİ

Cenaze namazını kıldıran imam da, Bahadır Akkuzu'yu kendi bestesinin sözleriyle uğurlayacaklarını belirterek, şarkının "Bir gün olur devran döner / Vade gelir yollar biter / Zengin fakir buradan geçer / Kara toprak ver yarimi" dizelerini okudu. Barış Manço'nun eşi Lale Manço'nun yurtdışında olduğunu ve cenazeye yetişemediğini belirten oğlu Doğukan Manço ise, "Babamı kaybetmiş kadar üzgünüm" diye konuştu.