3 bin yıllık Mısır heykeli sanki Jackson'ın büstü

ABD'de sergilenen 3 bin yıllık antik Mısır'dan kalma büst, Michael Jackson'a olan inanılmaz benzerliğiyle ilgi odağı. İddiaya göre sanatçı ünlülerin mezarlığı Forest Lawn'a gömülecek

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 09.08.2009 ABONE OL
ABD'nin Chicago kentindeki Field Müzesi'nde sergilenen 3 bin yıllık bir büst, Michael Jackson hayranlarının yeni gözdesi oldu. M.Ö. 1050 ila 1550 yılları arasında, antik Mısır'daki "Yeni İmparatorluk Dönemi" nde yapıldığı belirtilen büstün bu denli ilgi çekmesinin sebebi ise, büstteki kadın yüzünün 25 Haziran'da hayatını kaybeden popun kralı Michael Jackson'ın yüzüne inanılmaz derecede benzemesi. Bu benzerliğin rastlantısal olamayacağını düşünen bazı hayranları da, Jackson'ın estetik cerrahlarına "Benim yüzümü bu büstteki yüze benzetin" demiş olabileceğini iddia ediyorlar. Popun kralının müzeyi ziyaret edip etmediğine dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

SİGORTADA İLAÇ MADDESİ

Bu arada Jackson'ın Los Angeles'taki "Forest Lawn Memorial Park"a gömüleceği bildirildi. Jackson'ın yakınlarından yazar Ross King tarafından yapılan açıklamaya göre, Jackson'ın ailesi, sanatçının ünlülerin mezarlığı Forest Lawn'a gömülmesi için gereken işlemleri tamamladı. Aileden ise henüz bir doğrulama gelmedi. Ağrı kesici ilaçlar sebebiyle hayatını kaybettiği iddia edilen Jackson'ın çıkamadığı Londra konserlerini sigortalayan "EG Live" şirketinin de poliçeye, "yatıştırıcı veya uyuşturucu almanın sigorta dışı bırakıldığına" ilişkin bir madde koyduğu bildirildi.