Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 09.08.2009 07:30 ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Mersin ve Adana çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz kıyıları aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Muş, Bitlis ve Van çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU