Bu da gelin motosikleti

Çanakkale'de motosiklet tutkunu gelin ve damat, 40 bin lira değerindeki motosikleti süsleyip gelin arabası olarak kullandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 10.08.2009 16:58 ABONE OL
Troya Motosiklet Derneği üyesi Murat İskamya'nın evleneceğini duyan yaklaşık 50 motosikletçi, öğle saatlerinde damadın evinin önünde toplandı. Düğün saati yaklaştığında gelin motosikleti, diğer motosikletlerden oluşan konvoy eşliğinde gelini almaya gitti.

Gelin Fatma Güney'i dualar eşliğinde annesinin evinden çıkaran İskamya, arkasına bindirerek şehir turu atmaya başladı. Yoldan geçen araç sürücülerinin ve diğer vatandaşların şaşkın bakışları altında şehir turunu tamamlayan damat ve gelin, düğünün yapılacağı evin önüne geldi. Burada motosikletin önünü, gelin arabalarında olduğu gibi para almak isteyen çocuklar kesti. Düğün davetine gelen vatandaşların şaşkın bakışları arasında gelini motosikletten indiren Murat İskamya, alkışlar ve tekbirler eşliğinde eve girdi.

Düğün arabası olarak motosikleti kullanmayı önceden beri planladıklarını söyleyen İskamya, "Motosikletle doğdum, motosikletle yaşadım herhalde motosikletle de öleceğiz." dedi. Motosikletin yaşamlarının bir parçası olduğunu belirten Fatma Güney de birbirleriyle de motosiklet tutkusu sayesinde tanıştıklarını söyledi. Güney, kendisinin de motosiklete binmeyi çok sevdiğini, belirterek, balayına da motosikletle gitmeyi düşündüklerini söyledi.