Sonunda itiraf etti!

Hadise, 'Kahraman' albümündeki 'Evlenmeliyiz' şarkısını, Sinan Akçıl'ın kendisi için yazdığını açıkladı: Küçüklüğümden beri düğünlere ve gelinlere önem veren bir kız oldum. Bunu Sinan da biliyor. Şarkıyı bu özelliğimden etkilenerek yazdı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 10.08.2009 10:34 ABONE OL
Ünlü popçu Hadise, 'beniMTV'm' programında Sinan Akçıl ile olan ilişkisinden yeni albümüne, Eurovision'dan dövmelerine kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. 'Düm Tek Tek' için "Hayatımını şarkısı" diyen Hadise, 'Evlenmeliyiz' adlı şarkının altında yatan sırrı da ilk kez bu programda anlattı.

HADİSE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Albümün ismi neden 'Kahraman'?
Öncelikle albümde en çok beğenilen şarkının ismi 'Kahraman' o yüzden böyle bir şey yapmak istedim. İkincisi de bu yıl yaşadıklarımla alakalı, kendimi nasıl hissettiğimle alakalı bir isim olsun istedim.

Sizin hayatınızda bir kahraman var mı?
Evet var. Mesela annem en büyük kahramanım. Onun dışında bu albümdeki kahramanlar; Sinan Akçıl ve 'Biraz Sabret'e yaptığı düzenlemeyle Gürsel Çelik.

DÜĞÜNLERE GİDERİM

Bu albümde hem çok ağır bir R&B parça, hem de halay var. Nasıl bir şey bu?
Doğru, hepsi var. Onu bilerek eklemek istedim albüme... Çünkü ben bir düğüne gidip halay çekmesini de biliyorum. Gidip bir diskoda R&B şarkısında dans etmeyi de... Yani bunlar benim kanımda olan şeyler ve içimde ne varsa albüme koymak istedim.

Albümdeki şarkılara ne ara çalıştınız? Çünkü siz uzun süre Eurovision'la meşguldünüz.
Evet, ama ben o dönem hep aynı şeyi söylüyordum: "Arkadaşlar Eurovision bir yarışma. O yarışmayı yaşadık ve o defteri kapattık." Eurovision, kariyerimde sadece bir bölüm. Yani 'Hadise' kitabında 30 sayfalık bir kısım vardı. Okudum ve şimdi 31'inci sayfadayım. Moskova'ya gitmeden bu şarkıları kaydetmiştik bile.

JAPONYA YOLCUSUYUM

Yurtdışında da bir şeyler yapmayı planlıyor musunuz?

'Kahraman' çıktıktan sonra yurtdışında bir albüm daha çıkarıyoruz. İngilizce bir albüm. Yepyeni şarkılar var. Onun da klibini çektik, hazır. Yakında Japonya'ya gidiyorum, 'Düm Tek Tek' orada en çok indirilen şarkı. Hayatımın şarkısı oldu.

'Evlenmeliyiz' şarkısının sözleri Sinan Akçıl'a ait... Vermek istediği mesaj nedir sizce?
Özel hayatımı konuşmayı sevmiyorum, bunu herkes biliyor. Ama şöyle bir şey var; bu şarkı bana yazıldı. 'Evlilik' konusuyla hiçbir alakam olmasa, hayatta böyle bir şarkı okumam. 'Evlenmeliyiz' de şöyle doğdu: Ben küçüklüğümden beri düğünlere, gelinlere önem veren bir kız oldum. Bunu Sinan da biliyor. Bundan etkilenerek yazmış şarkıyı...

Birlikteliğinizi kabul ettiğiniz yönünde bir haber okudum...
Öyle şeyler yazıldı ama ben hiçbir şey demedim. "Evet, bu kişiyle aşk yaşıyorum" diye bir açıklama yapmadım, yapmam da. Beni görürseniz o kişiyle, "Hayır öyle bir şey yok" demem. Konuşmak istemiyorum çünkü bunlar özel konular. O kişi de belki konuşmamı istemiyor. O yüzden herkesin isteklerine saygı duymak lazım.