Terk edilen koca molotof kokteyli attı

Eşinin sığındığı baba evini molotof kokteyliyle yakmak isteyen Olcay K. gözaltına alınınca "Bunun dönüşü de var" diye eşini tehdit etti

İzmir Bornova'da önceki akşam meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Dört yıl önce Olcay K. (33) ile evlenen Özge K. (24) kocasından şiddet görmeye başladı. Bir süre sonra çiftin bir çocuğu oldu ancak şiddet bitmedi. Özge K. 1 ay önce eşini terk ederek, babasının evine yerleşti. Olcay K., arkadaşlarıyla birlikte eşinin babası Hamit K.'nin evini yakmaya çalıştı. Olcay K.'nin attığı molotof kokteyli, bahçe kapısını yaktı. Özge K. ne olduğunu anlamak için dışarı çıktığında eşiyle karşılaştı. Olcay K., eşinin cebinde bulunan 50 TL'yi zorla alarak kayıplara karıştı. İtfaiye yangını söndürdü. Polis, Olcay K. ve arkadaşlarını gözaltına aldı. Polis merkezinin girişinde eşi Özge K.'yi gören Olcay K., "Bunun dönüşü de var. Yine geri geleceğim" diyerek tehditler savurdu.

'GÜVENLİĞİMİZ YOK'
Eşinden şiddet gördüğünü ifade eden Özge K., "Beni dövüyor, ailemi tehdit ediyor. Boşanmak istiyorum. Can güvenliğimiz yok. Devletten can güvenliğimizi sağlamasını istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN