Athena Berlin'de ücretsiz konser verecek

Athena müzik grubu, Almanya'nın başkenti Berlin'deki tarihi Brandenburg Kapısı önünde 16 Ağustos Pazar akşamı ücretsiz konser verecek.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı, Berlin Kültür Müşavirliği ve "Kulturstadion" adlı kuruluşun ortak girişimleri sonucunda Athena grubunun, Berlin'de 15-23 Ağustosta düzenlenecek 12. Dünya Atletizm Şampiyonası (IAAF) çerçevesinde Brandenburg Kapısı önünde verilecek konserlere katılması kararlaştırıldı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Kültür ve İletişim Dairesi Başkanı Martin Kobler ve Kulturstadion Müdürü Eric Engelbracht, konser öncesinde yerel saatle 19.30'da Business Lounge adlı sahnede Berlin Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Hüseyin Gazi Coşan'a, Athena'nın sahne alabilmesi için harcadığı çabalardan dolayı teşekkür edecek.

Konserlerin başlangıç gecesi olan 14 Ağustosta IAAF'nin resmi şarkısını hazırlayarak yeniden müzik piyasasına giriş yapan A-HA adlı Norveçli müzik grubu, 16 Ağustosta yerel saatle 21.00'de Athena grubu, kapanış günü olan 23 Ağustosta da ünlü kemancı Nigel Kennedy konser verecek.
BİZE ULAŞIN