Bir gelin aldık bir gelin verdik

İskoç gelin Heather Fisken ile Serkan Güler Bodrum'da, Ayşegül Avşar ile Norveçli damat Vebjorn Herpjord Çanakkale'de evlendi

500 YILLIK KÖYDE EVLENDİLER
İskoçyalı Heather Fisken, 5 yıl önce tatil için geldiği Bodrum'a yerleşti. Yaklaşık iki yıl önce Yalıkavak beldesine 2 kilometre uzaktaki 500 yıllık Sandıma Köyü'nü ziyaret eden Fisken, burada Serkan Güler ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık eden Fisken ve Güler evlenmeye karar verdi. İskoç gelin ve Türk damat Sandıma Köyü'ndeki Nuriş Sanat Evi'nde yakınları ve arkadaşlarının da katıldığı törenle evlendi. Serkan Güler, ''Tanıştığımız bu tarihi mekanda evlenmeye karar verdik. Bundan sonraki yaşamımızı Türkiye'de sürdüreceğiz'' dedi. Fisken de, "Bu tarihi köyde evlenmekten dolayı çok mutluyuz" diye konuştu.

NORVEÇLİ DAMAT DAVUL ÇALDI
Halkla ilişkiler uzmanı Ayşegül Avşar, Çanakkale'de yapılan düğünle hayatını, iletişim uzmanı Norveçli 35 yaşındaki Vebjorn Herpjord ile birleştirdi. Yabancı damat Herpjord, eşinin ve kendi ailesinin de katıldığı düğünde davetlileri davul çalarak eğlendirdi. Emekli Hava Astsubay Taner ve ev hanımı Gülten Avşar'ın iki çocuğundan biri olan Ayşegül'ün ağabeyi Üsteğmen Murat Avşar ise Türkiye-Norveç dostluğunu masalara donattıkları Türk ve Norveç bayraklarıyla pekiştirdi. Nikahları Norveç'te kıyılan genç çift, Çanakkale'de yaptıkları görkemli düğünde bol bol göbek attı. Gelin Ayşegül Herpjord, "Bence aşkın, sınırı hududu yok. Aşka inanmayan bir insandım. Ama aşkın nereden geleceğini bilemiyorsunuz. Bu bizim en mutlu günümüz" dedi. Damat ise "Ayşegül'ü bulduğum için gerçekten çok şanslıyım" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN