'Kızımız, dedesinin mirası için kaçırıldı'

16 yaşındaki İlayda F. kaçırıldı. Ailesi, dedesinin tek vârisi İlayda'yı kaçıran kişinin telefon edip, bir sözleşmeye imza atmalarını istediğini iddia etti

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 11.08.2009 ABONE OL
Düzce'de bir giyim mağazasının sahibi olan Metin ve Semra F.'nin 16 yaşındaki kızları İlayda, mağazada çantasını unutan bir müşterinin peşinden koştu. Ardından kayboldu. Annesi Semra F., kızını bulamayınca polise haber verdi. İlayda'nın kaybolmasından 2 gün sonra eve bir telefon geldi. İddiaya göre, Oğuz E. isimli biri, "Kızınızı görmek istiyorsanız, sözleşme imzalayacaksınız, yoksa sizi öldürürüm" diye tehdit savurdu. Aile, durumu polise bildirdi. Yapılan araştırma sonunda, Oğuz E.'nin, Giresun Dereli ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, Düzce'ye göç ettiği ve servis şoförlüğü yaptığı belirlendi.

'TELEFONDA TEHDİT ETTİ'
Baba Metin F., kızını kaçıran kişinin kendilerini İstanbul'dan ankesörlü telefonla aradığını ve yine tehditlerde bulunduğunu söyledi. Bu arada, dedesi Ali F.'nin bir yıl önce tüm mirasını tek torunu olan İlayda F.'ye bıraktığı öğrenildi. Aile, kızlarının bu mal varlığı için kaçırılmış olabileceğini iddia etti. Anne Semra F., kızına seslenerek, "Kızım seni çok özledim, hayatından endişe ediyorum. Sen bizim göz nurumuzsun, bebeğimizsin. Birkaç gün daha ortaya çıkmazsan artık ben de olmayacağım bunu bil yavrum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

BUGÜN NELER OLDU