Kesik köpek başını gönderen de hekim

İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı'na kesik köpek başı gönderen zanlılar gözaltına alındı. Biri diş hekimi çıkan zanlıların, 'haksız rekabet'in intikamını almak istediği iddia edildi

Salı 11.08.2009
Son Güncelleme: Salı 11.08.2009
ABONE OL
İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Düğencioğlu'nun Kadıköy'deki ofisine kesik köpek başı gönderdiği iddiasıyla tutuklanan dört kişiden birinin de diş hekimi olduğu öğrenildi. Gözaltındaki diş hekimi İ.E'nin, haksız rekabete uğradığı için intikam almak istediği iddia edildi. İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Düğencioğlu'nun Kadıköy Feneryolu'ndaki muayenehanesinin kapısına geçtiğimiz ay kutu içinde kesik bir köpek başı bırakılmıştı. Daha önce de tehdit edildiğine dair şikayette bulunan Düğencioğlu'na çürümüş halde kesik köpek başının gönderilmesi üzerine gasp bürosu ekipleri çalışma başlattı.

İNTİKAM İÇİN
Polis, yaptığı araştırma sonucunda, köpek başını bıraktığı iddiasıyla 3 zanlıyı Üsküdar'daki adreslerinde gözaltına aldı. Evlerde 2 adet tabanca bulan polis ekipleri, zanlıları emniyete götürdü. Zanlılar, Emniyet'teki ifadelerinde kendilerini bir başka diş hekiminin azmettirdiğini iddia ettiler. Bu ifadeler üzerine tanınmış diş hekimlerinden İ. E. gözaltına alındı. Polisin verdiği bilgiye göre, diş hekimi İ. E. çürümüş köpek başını, haksız rekabete uğradığı gerekçesiyle intikam almak ve korkutmak için yolladığını itiraf etti. Zanlıların evinde bulunan tabancalar ise kriminal incelemeye gönderildi.