15'lik anne bebeği klozete attı

Hamileliğini ailesinden gizleyen genç kız, hastanenin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini klozete attıktan sonra sifonu çekti

Çarşamba 12.08.2009
Güncelleme: Çarşamba 12.08.2009
ABONE OL
İstanbul Sultangazi'de oturan 15 yaşındaki F.Ö. adlı genç kız, K.M. adlı 25-30 yaşlarındaki kişiyle bir şenlikte tanıştı. K.M. ile birlikte olan genç kız, birkaç ay sonra hamile olduğunu fark etti. Genç kız beline korse takarak hamileliğini 6.5 ay boyunca ailesinden gizledi. İki hafta önce sancıları artan genç kız anne ve babası tarafından apandisit şüphesiyle Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Muayene olurken bir anda midesine müthiş bir sancı giren genç kız, hemen hastanenin tuvaletine gitti ve burada doğum yaptı. Anne ve babası da hastanede olduğu için korkuya kapılan F.Ö., bebeğini klozete atıp sifonu çekti. Klozet taşınca çığlık atan F.Ö.'nün uzun süre çıkmamasından şüphelenen annesi tuvalete girerek durumu öğrendi. Çevredeki kanları bir miktar temizleyen anne-kız, durumu babaya belli etmedi. F.Ö. babasına ağrısının geçtiğini söyledi. Olaydan habersiz baba otomobili getirmek için otoparka gitti, anne ve kızı hızlıca hastaneden uzaklaştı. Olaydan 3 saat sonra klozetin kapağını kaldıran temizlik görevlisi, klozete atılan bebeğin kafasını gördü. 2 saat süren çalışma sonrasında klozet kırıldı ve bebeğin cansız bedeni çıkartıldı.

KAYITLARDA GÖRÜLDÜ

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro dedektifleri, hastanenin kamera kayıtlarını inceleyerek olayın gerçekleştiği saatlerde karnını tutarak koridorda gezen F.Ö. ve annesini tespit etti. Dedektifler anne-kızın bindiği otomobilin arka camındaki yazıdan yola çıkarak tespit ettikleri adrese gitti. Dedektiflere kapıyı F.Ö. ve annesi açtı. Olayı anlatan F.Ö., adliyedeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. F.Ö.'nün yargılanmasına, bebeğin ölüm nedeninin tam olarak belirlenmesinin ardından karar verilecek.