Alanson istedi reklam değişti

Bir GSM operatörünün reklamında kendisine benzeyen "Mazhar" adlı karakterden rahatsız olan şarkıcı Mazhar Alanson, filmin değiştirilmesini istedi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
Ünlü oyuncu Şafak Sezer'in, bir GSM operatörü için canlandırdığı tiplemelerde konuştuğu "Aile babası Mazhar" karakteri, sanatçı Mazhar Alanson'dan veto yedi. Alanson kendisine çok benzeyen tiplemeden rahatsız olunca karakterin adı değiştirildi. Sezer, reklam filminde sanatçı Mazhar Alanson'a benzerliğiyle dikkat çeken bir aile babasıyla yemek masasında sohbet ediyor ve "Ne olur arayalım be Mazhar ağabey, çok özledim" diyerek başka bir kıtadaki yakınını aramasını istiyordu.

MAHZAR ALANSON FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

'MAZHAR' OLDU 'HASAN'
Reklam filminden kendisine gelen telefonlar sayesinde haberi olan ünlü şarkıcı Mazhar Alanson, izlediği tiplemeden rahatsız olup firmayı aradı ve bu bölümün çıkarılmasını istedi. Firma oyuncuyu reklamdan çıkarmadı ama önemli bir değişiklik yaparak "Mazhar ağabey"li bölümü "Hasan ağabey" olarak bir kez daha çekti. Mazhar Alanson konuyla ilgili olarak, "Kendi benzerimin olması ve ismimin geçmesinden dolayı rahatsızlığımı firmaya ilettim. Onlar da bu değişikliği yaptı" dedi.

ÜSTELİK MÜZİSYEN
Reklamda "Mazhar" karakteri, fiziğiyle ünlü şarkıcı Mazhar Alanson'a çok benzetiliyor. Üstelik reklamdaki Mazhar, adaşı gibi müzikle ilgileniyor.