Erkan'ın organları 4 kişiye umut oldu

17 yaşındaki Erkan Sezer'in kalbi 50 yaşındaki İsmail Şıvgın'a nakledildi. Karaciğeri de 54 yaşındaki Mustafa Karaca'ya nakledilecek. Kornea ve böbrekleri için uygun donör aranıyor

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
AYDIN'IN Didim ilçesinde motosikletiyle geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki gencin organları ailesi tarafından bağışlandı. Didim'de geçen cumartesi günü meydana gelen trafik kazasında motosikleti ile otomobile çarpan Erkan Sezer ağır yaralandı. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve 3 gün boyunca yoğun bakımda tutulan gencin beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine ailesi, İzmir Organ Nakil Merkezi doktorları aracılığıyla çocuklarının organlarını bağışladı.

ÇİFTÇİLİK YAPIYOR

Erkan'dan alınan organlar özel donanımlı araçla İzmir'e gönderildi. Kaza kurbanı gencin böbrekleri Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, kalbi, karaciğeri ve korneaları ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. 4 yıldır kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören 3 çocuk babası İsmail Çıvgın (50)'a ve yakınlarına da haber verildi. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde oturan Çıvgın, eşi Emine Çıvgın ve yakınlarıyla hastaneye getirildi ve kalbi çiftçilik yapan Çıvgın'a nakledildi.

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
Çıvgın'ın yeğeni Halit Paşa Belde Belediye Başkanı Vedat Çıvgın (43), "Amcam 3 yıldır yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşıyordu. Eğer bu kalp bulunmasaydı belki amcamı yakın zamanda kaybedecektik. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Birileri hayatını kaybederken birileri de yaşam buluyor" diye konuştu. Sezer'in korneaları ve böbrekleri için uygun donörler aranırken, karaciğeri 54 yaşındaki Mustafa Karaca'ya nakledilecek.

BUGÜN NELER OLDU