Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Isparta ve Burdur çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimler ile zamanla Akdeniz kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Hakkari, Şırnak ve Van çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde daralma, hava kalitesinde azalma v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması beklenmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı az bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur ve Antalya'nın kuzey ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulut ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Artvin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğleden sonra Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN