Trafik canavarı uykuda yakaladı

Adapazarı'nda ehliyetsiz ve alkollü sürücünün kullandığı otomobilin bir eve çarpması sonucu çöken duvarın altında kalan baba ve 9 yaşındaki kızı öldü, eşi ve 3 yaşındaki oğlu yaralandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 12.08.2009 11:31 ABONE OL
Şeker Mahallesi Çevre Yolu'nda Harika H'nin (21) kullandığı 54 YV 027 plakalı lüks otomobil, refüjü aşarak, yolun karşı tarafındaki tek katlı eve çarptı.

Kazada pencere kenarındaki yer yatağında yatan baba İbrahim (38), Eşi Neriman (25), kızı Sinem (9) ile 3 yaşındaki oğlu Harun Aydın yaralandı. Durumları ağır olan baba İbrahim ile kızı Sinem Aydın Sakarya Yenikent Devlet Hastanesine kaldırılmak istenirken yolda yaşamını yitirdi. Anne Neriman ile 3 yaşındaki oğlu ise Yenikent Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.Kazada duvarın altında kalarak ağır yaralanan 3 yaşındaki Harun Aydın'ın tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği ve durumunun ağır olduğu bildirildi. Eşi ve kızını kaybeden acılı anne Neriman Aydın, beşikteki bebeğiyle ilgilendiği için kaza anında uyanık olduğunu belirterek, deprem olduğunu sandığını söyledi. Aydın çiftinin 6 kız ve bir erkek çocuk sahibi olduğu, vefat eden İbrahim Aydın'ın ise işsiz olduğu öğrenildi.

SÜRÜCÜ 140 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Bu arada, sürücü Harika H. (21) ile aynı otomobilde bulunan kız arkadaşları Zeynep U. ve Nursel S. kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

Kaza sonrasında olay yerinden kaçan sürücü Harika H. ile aynı otomobilde bulunan 2 arkadaşı, polis tarafından Sakarya Yenikent Devlet Hastanesinde gözaltına alındı. Polis yetkilileri, ehliyetsiz olduğu belirlenen Harika H'nin muayenesinde 140 promil alkollü olduğunu tespit etti.

Harika H'nin kaza yapan otomobili arkadaşlarıyla birlikte kiraladığı, ''trafikte tehlikeli araç kullandığı'' gerekçesiyle kazadan 10 dakika önce polise ihbar edildiği ve telsiz anonsları ile arandığı kaydedildi.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜ İLE AYNI ARAÇTA BULUNAN ARKADAŞI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Adapazarı'nda çarptığı evde baba ve kızının ölümüne neden olan alkollü kadın sürücü ile aynı araçta bulunan arkadaşı adliyeye sevk edildi.

Şeker Mahallesi Çevre Yolu'nda Aydın ailesinin yaşadığı tek katlı eve çarpan ve baba ile kızının ölümüne neden olan 54 YV 027 plakalı otomobili kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan Harika H. (21) ile arkadaşı Zeynep U, İstiklal Polis Merkezindeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Harika K'nın otomobili kullandığını kabul etmediği ve otomobili arkadaşı Zeynep U'nun kullandığını söylediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU