Münevver'in babası: Kirli ilişkiler var

Dün Cerrah'ın avukatlarının, hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklaması üzerine konuşan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, "Paralar döndü, kirli ilişkiler var" dedi

Perşembe 13.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 13.08.2009
ABONE OL
Münevver Karabulut'un öldürüldüğü Etiler cinayeti ile ilgili olarak dün yazılı bir açıklama yapan, Osmaniye Valiliği'ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalletin Cerrah'ın avukatları, kurban kızın babası Süreyya Karabulut'un Cerrah'a iftira attığını öne sürerek, bunun devam etmesi halinde hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve manevi tazminat davası açacaklarını bildirdi. Bu uyarı üzerine gazetecilere konuşan Karabulut cinayetle ilgili suiistimaller yaşandığını belirterek "Paralar döndü, kirli ilişkiler var" dedi. Avukatlar yaptıkları yazılı açıklamada Süreyya Karabulut'un iddialarının, müvekkillerinin kişilik haklarını zedelediğini belirterek, ailenin acısının büyüklüğü nedeniyle, Cerrah'ın bu güne kadar suçlayıcı açıklamaları toleransla karşıladığını, ancak artık hoşgörü gösterilmeyeceğini bildirdi. Avukatlar, Baba Karabulut'un bu yöndeki beyan ve iddialarını tekrarlaması halinde suç duyurusu yapılacağını ve manevi tazminat davası açılacağını vurguladı. Bunun üzerine SABAH'a açıklama yapan Süreyya Karabulut "Olay gecesi ne kadar çok fazla suiistimal olduğunu yeni gelen Emniyet Müdürümüzün yardımcıları biliyor. Ben sözümün arkasındayım" dedi. Karabulut şöyle konuştu:

HUSUMETİM YOK
"
Cerrah'a husumetim yok. Ben Meclis'e sesleniyorum. Diyorum ki, emniyette suiistimaller olmuştur. O akşam zanlı yakalanmış, serbest bırakılmıştır. Evde bulunan 700 bin dolar polis kayıtlarına geçmemiştir. Hakkımda kim ne açarsa açsın, ben zaten yanmışım, bitmişim. Dava açacağına, katilleri bulsun. Ben iftira atmıyorum, iddiada bulunuyorum. Olay gecesi yapılanlar ortadadır. Benim kınalı kuzum katledildi. O akşam evime gelen emniyet ekipleri ile daha sonra gelen olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları suiistimaller haddini aşmıştır. Olay gecesi anne ve baba tutuklandığı zaman cinayet masasındaki kameralar incelenirse her şey ortaya çıkacaktır. Sayın Cerrah neden Sayın Bakanımıza 'Bu işi telefonda değil, yüz yüze görüşelim' dedi. Bu da mı yalan, bu da mı iftira? İnsanların biraz dürüst olması lazım. Ben diyorum ki, olay günü büyük bir suiistimal olmuştur. Bunlar incelemeye alınırsa o zaman gerçekler ortaya çıkacaktır. Nasıl Adli Tıp Kurumu'nda çıktı ise emniyette de çıkacaktır. Burada paralar döndü, kirli ilişkiler var. Suçlunun bulunması neyi ifade eder bilemiyorum. Ben iddialar araştırılsın, insanların telefonları dinlemeleri, ilişkiler ortaya çıksın istiyorum. "