Otomobil tırın altına girdi

İstanbul'da meydana gelen kazada bir otomobilin tırın altına girmesi sonucu sürücü sıkıştığı yerden güçlükle çıkartıldı.

Aşırı hızdan kaynaklandığı belirtilen kaza sonrası otomobil sürücüsünü kurtarmak için itfaiye ve sağlık ekipleri seferber oldu. İtfaiye ekipleri hurdaya dönen araçta sıkışan sürücüyü çıkaramayınca önce otomobili TIR'ın altından çıkardı sonra sürücüyü kurtardı.Kaza Hadımköy yolu üzerinde, saat 00.30 sıralarında meydana geldi. 81 DK 951 plakalı TIR'ı kullanan Nuri Kudulak, adres sormak amacıyla bir akaryakıt istasyonunun önünde durdu. Kudulak aracından inip istasyona gittiği sırada büyük bir gürültüyle bir otomobilin aracına arkadan çarptığını gördü. İsmi henüz öğrenilemeyen 34 BC 2726 plakalı aracın sürücüsü önce yol ortasındaki refüje ardından da TIR'a çarptı. Şoför mahallinden TIR'ın arka köşesine çarpan araç hurdaya döndü. Sürücü ise araçta sıkıştı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri geldi. Sıkışan ve ağır yaralanan sürücüyü kurtarmak için ekipler adeta zamana karşı yarıştı. İtfaiye ekipleri sıkışan sürücüyü kurtarma çalışmalarına başlarken sağlık görevlileri de yaşadığı anlaşılan şoföre ilk müdahaleyi bulunduğu yerde yaptı.

İtfaiye ekipleri yarısına kadar TIR'ın altına giren araçtan sürücüyü çıkaramayınca otomobili çekmeye karar verdi. Bu sırada sağlık görelileri de yaralıya serum bağladı ve daha fazla zarar görmemesi için tedbir aldı. İtfaiye aracı halat yardımıyla otomobili TIR'ın altından çıkardı. Otomobilin TIR'ın altından çıkarılmasından sonra itfaiye ekipleri sıkışan yaralıyı bulunduğu yerden kurtarabildi. Hemen sedyeye alınan yaralı ambulansa taşındı. Bir süre ambulansta müdahaleye devam eden sağlık görevlileri yaralıyı daha sonra Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürdü.

TIR'ın sürücüsü Nuri Kudulak, adres sormak için yol kenarında durduğunu ifade etti. Kudulak, "Ben istasyona gidiyordum. Araç geldi arkadan çarptı. Önce yol ortasındaki betona çarptı" diye konuştu. Kudulak, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

BİZE ULAŞIN