Çamlıca'da yangın

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 14.08.2009 14:17 ABONE OL
Çamlıca'da ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alınan bilgilere göre, Çamlıca mevkinde çıkan yangın kontrol altına alındı.

İhlas haber ajansına göre;Yangın eski Galatasaray Yöneticisi işadamı Ergün Gürsoy'un villasının bahçesine de sirayet etti.

Çamlıca'da Mesa isimli bir şirkete ait olduğu öne sürülen 82 dönümlük bir arazide yangın çıktı. Kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, çevredeki yerleşim alanlarını da tehdit etmeye başladı. Olay yerine gelen Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye itfaiyeleri yangına müdahale etti. Karadan müdahale yetersiz kalınca helikopter yardımı ile de yangına müdahale edildi.

Öte yandan, yangın Galatasaray eski yöneticisi Ergün Gürsoy'un villasına da sirayet etti. Ergün Gürsoy'un eşi Ayşe Gürsoy, yangının 13.00 sıralarında çıktığını belirterek, "Bu arazi burada boş bir şekilde duruyor. İmar izni olmadığı için üzerine inşaat da yapılamıyor. Zaman zaman buna benzer yangınlar da çıkıyor" dedi. İtfaiye uzun süren uğraşlar sonucunda yangını kontrol altına aldı.

Yangının çıktığı bölgenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar Saklıbahçe'deki konutuna yaklaşık bir kilometre mesafede olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU